Інженер-будівельник – перспективно та креативно!

Автор: Наталя ДЗВОНИЦЬКА 14 Квитня 2021 10:15

Випускники спеціальності «Будівництво та цивільна інженерія» – успішні люди з чітко визначеною життєвою позицією та метою. Це точно знають на кафедрі будівництва в Херсонському державному аграрно-економічному університеті.

Одна з найважливіших рис інженера-будівельника – це креативність мислення, сказав під час розмови з «Гривною» завідувач кафедри, Заслужений винахідник України (дійсний член Академії будівництва України) Мечислав Чеканович. Але це вміння не приходить само собою, не виникає з нічого. Його підживлюють постійне використання на практиці нових знань, уважність до деталей, сміливість у прийнятті рішень. Саме такі принципи лежать в основі освітньої діяльності кафедри будівництва факультету архітектури та будівництва в ХДАЕУ.

Підготовка кадрів для будівельної галузі в університеті ведеться з 1974 року, розповів Мечислав Геннадійович. І до недавнього часу спеціальність «Будівництво та цивільна інженерія» була єдиною такою в нашому південному регіоні. А отже, саме тут роками акумулювалися досвід і новітні розробки будівельної галузі. Тому на кафедрі не тільки здобувають освіту студенти, а й підвищують свою кваліфікацію люди, які давно працюють на будівництві.

Викладачі кафедри прагнуть передавати здобувачам освіти власні досвід і знання.

Співробітники кафедри будівництва формують у студентів компетенції, конкурентні на світовому рівні! Адже й самі постійно ведуть науково-дослідницьку роботу. «Праці наших колег щодо новітніх розробок у будівництві публікують у багатьох країнах світу: Німеччині, Норвегії, Швейцарії, Бразилії, Індії, Японії тощо, – підкреслив завідувач кафедри. – Лише за останні роки три винаходи наших викладачів визнані в Україні найкращими в галузі будівництва – і це багаторічна тенденція». Серед цих винаходів, визнаних кращими в Україні в будівельній галузі, два належать Мечиславу Чекановичу. Перший – це саморегульовані залізобетонні балки, які працюють як живі конструкції, пристосовуючись до того, є на них навантаження чи немає (подібно до мускулів і кісток). Завдяки цьому елементи конструкцій більш довговічні та економічні. Другий винахід – дрібнозбірне перекриття: завдяки особливій структурі міжповерхове перекриття викладають із дрібних блоків – під будь-які стіни різної форми. А це дає широкі можливості в будівництві.

На фото: Лабораторно-практичні заняття зі здобувачами вищої освіти.

Відомо, що будівельна галузь посідає в світовій економіці поважне місце, зазначив кандидат технічних наук, доцент Олексій Янін. І вибір цього фаху без перебільшення можна назвати доленосним. Не дивлячись на загальне нинішнє становище економіки нашого регіону, найближчі роки обіцяють бути знаковими для будівельної галузі Херсонщини та Херсона зокрема. Успішно втілюється в життя державна програма «Велике будівництво».

Відновлюється будівництво житлових комплексів, зводяться великі об’єкти в центрі міста, ведеться робота над забудовою житлових мікрорайонів – і це тільки початок.

Але будівництво – сфера значно ширша за зведення нових будівель. Сьогодні обсяги робіт із реконструкції та капітального ремонту будівель, споруд і інших об’єктів міської інфраструктури стабільно високі. Отже кожен студент-будівельник, який отримає належну кваліфікацію, обов’язково буде забезпечений роботою за фахом, упевнені співробітники ХДАЕУ. 

Інженер будівельної спеціальності є професіоналом широкого профілю, який може працювати в галузі проектування та зведення, експлуатації, реконструкції та реставрації промислових, житлових і громадських будівельних об’єктів.

Для набуття найсучасніших теоретичних знань і здобуття практичних навичок у Аграрно-економічному університеті створені всі умови. Так, на кафедрі будівництва факультету архітектури та будівництва працює сучасна лабораторія з випробування моделей будівельних конструкцій для експериментальних досліджень роботи різних елементів будівель і споруд.

Тут допитливі здобувачі вищої освіти можуть задовольнити свої творчі пориви. А результати їх роботи впроваджуються на практиці: для цього укладаються договори з будівельними компаніями Херсона та області. На підприємствах регіону студенти не лише проходять навчальну практику, а й мають змогу працювати паралельно з отриманням освіти. Згодом ті, хто добре зарекомендував себе, можуть залишитися працювати в університеті, використовуючи отриманий досвід і набуваючи нового.

«Різнобічна підготовка інженерів-будівельників промислового та цивільного спрямування дає можливість роботи в найрізноманітніших напрямках будівництва як у виробничій, так і в науковій сфері, – говорить Мечислав Чеканович. – Випускники нашого факультету працюють у всіх куточках України і за кордоном як на будівництві, так і в науково-дослідних установах, успішно адаптуються в сфері бізнесу та приватної підприємницької діяльності. Тож без перебільшення можна сказати, що професія інженера-будівельника спеціальності “Будівництво та цивільна інженерія” має високооплачувані перспективи».

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

 

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів