У Харкові підтвердився випадок використання росіянами балістичної ракети з Північної Кореї
Про це в коментарі кореспонденту “Думки” сьогодні, 12 січня, сказав начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
За його словами, кілька днів тому до російського міста Бєлгород військовими літаками ІЛ-76 доставили вантаж ракет до ЗРС С-300. У тому числіцими ракетами російський окупаційний контингент обстрілює Харків та Харківську області, починаючи з 29 грудня і до сьогодні майже щоденно.
Однак, крім ударів ракетами С-300, у Харкові зафіксували влучання й ракетами інших типів. Зокрема, як повідомив 11 січня генеральний прокурор України Андрій Костін, обстріл центру Харкова 2 січня росіяни скоїли ракетами, збудованими на базі російських “Іскандерів”, однак у Північній Кореї. Тобто в Харкові офіційно повністю підтвердили факт використання північнокорейських ракет принаймні одного разу.
Під час обстріл 2 січня росіяни вдарили по житловим кварталам у центрі Харкова – по проспекту Незалежності, 1, по вулицях Новгородській і Бакуліна. Великі уламки ракети КНДР виявили на проспекті Незалежності, 1, у сквері біля місця удару. Ракети спричинила значні руйнування житлового будинку, збудованого на початку 20 століття.
Синєгубов зазначив, що, можливо, в Харкові та області росіяни використали ракети з Північної Кореї не один, а мінімум два рази. Зараз вивчаються уламки снаряду, який росіяни випустили по Харкову 30 грудня. Тоді окупанти також обстріляли центр Харкова, влучивши у житловий квартал на вулиці Гіршмана і в п’ятизірковий готель місцевого олігарха Олександра Ярославського “Харків Палас”. Уламки ракети 2 січня і 30 грудня є ідентичними, що може свідчити, що в обох випадках використана зброя, надана країні-агресору у порушення Статуту ООН представниками Північної Кореї.
“Аналізуємо 30 грудня і 2 січня. У нас є інформація, що всі ці ракети – одного типу. Наразі підтвердження є щодо 2 січня точно. Зараз чекаємо завершення експертиз тих носії, які були 30 грудня”, – сказав Синєгубов.
Начальник Харківської ОВА додав, що північнокорейська ракета рухалася з гіперзвуковою швидкістю, тому спочатку її сплутали з ракетою “Кинджал”. Однак виявилося, що балістична ракета з КНДР також розвиває надзвичайно високу швидкість.
Синєгубов підкреслив, що використання таких гіперзвукових ракет по Харкову – це ще один виклик і для Сил оборони, і для Сил ППО, і для місцевих мешканців. Як протидіяти цим балістичним ракетам, зараз вивчають фахівці.
“Це нова загроза, новий тип загрози. Будемо вивчати. Ті балістичні ракети, які прилетіли 2 січня, вони були гіперзвукові. Про це говорять наші Протиповітряні сили. Звичайно, це виклик для наших військових. І для наших громадян, і для нас, у тому числі, щоб ми адекватно реагували і вчасно вмикали сигнали повітряної тривоги тощо”, – додав Синєгубов.











