Агрономи в ХДАЕУ навчаються за новітніми технологіями

Автор: Наталя ДЗВОНИЦЬКА 10 Березня 2021 16:00

Сучасний агроном – це фахівець високої якості, людина, яка може успішно конкурувати на сьогоднішньому ринку праці. Це точно знають у Херсонському державному аграрно-економічному університеті. Саме тому багато уваги та наполегливої кропіткої праці приділяють підготовці такого роду випускників науково-педагогічні працівники агрономічного факультету ХДАЕУ.

Як розповів «Гривні» завідувач кафедри рослинництва та агроінженерії кандидат сільськогосподарських наук, доцент Микола Іванів, «родзинкою» сучасного навчання в Аграрно-економічному є нова магістерська програма «Агрокебети», створена в співпраці з агробізнесом і навчальними закладами. Херсонський державний аграрно-економічний університет є одним із шести вишів України, які успішно працюють у рамках цієї інноваційної освітньої програми: вона впроваджена за сприяння Європейського банку реконструкції та розвитку та функціонує на агрономічному факультеті з 2020 року. Основним завданням цієї освітньої програми є забезпечення ТОПовими спеціалістами українських аграрних компаній, а випускників навчального закладу – високооплачуваним робочим місцем одразу після отримання диплому.

Новизною проєкту «Агрокебети» є безпосередньо сам процес навчання, пояснив Микола Олександрович. Кожен учасник програми супроводжується ментором – ТОП-менеджером успішної агрокомпанії. В програмі особливу увагу надають формуванню достатнього рівня теоретичної бази студента, щоб у подальшому він набував практичних навичок – під час виробничого стажування, яке супроводжують та координують ментор і успішні практики в аграрному бізнесі. Адже проходження практики учасником проєкту передбачено в найбільш успішних агрохолдингах і агрокомпаніях України – для того, щоб максимально «зануритися» в тонкощі майбутньої професії, випробувати себе в справі та попрацювати з ментором пліч-о-пліч. Після курсу такого навчання учасник програми отримає диплом магістра у вищому навчальному закладі, а найбільш здібних студентів ментори та партнери запросять на роботу.

Одна з провідних ролей у реалізації цієї програми належить кафедрі рослинництва та агроінженерії ХДАЕУ. Впродовж останнього часу на кафедрі створена наукова насіннєва лабораторія, яка постійно поповнюється новим лабораторним обладнанням. Тут студенти власноруч можуть зокрема визначати посівні якості насіння польових культур. Окрім теоретичної підготовки, на кафедрі істотну увагу приділяють і формуванню практичних навичок здобувачів. У своєму «арсеналі» кафедра рослинництва та агроінженерії має науково-дослідну ділянку та навчальний розплідник нішевих (малопоширених) плодових культур, розташований у межах дендрологічного парку університету. Також є дослідне поле (на фото), де студенти мають змогу отримувати практичні навички з особливостей технологій вирощування основних польових культур.

На виїзному практичному занятті здобувачі вищої освіти, наприклад, досліджують стан перезимівлі озимих зернових культур, для чого відбирають моноліти з посівів пшениці та ячменю. Відібрані зразки транспортують до навчальної лабораторії кафедри рослинництва та агроінженерії для відростання та проведення подальшого аналізу стану рослин.

Майбутні агрономи мають знати, що високоінтенсивні та інтенсивні сорти озимої пшениці – це найпродуктивніші за генетичним потенціалом сорти. Посіяні в оптимальні строки по кращих попередниках, за сприятливих умов та з використанням інтенсивних технологій вирощування, вони здатні формувати урожай зерна – 10 та більше тонн із гектара. Здебільшого це напівкарликові та низькорослі сорти, цінні та сильні за якістю зерна, із середніми або добрими показниками зимостійкості.

Сприятливі природно-кліматичні умови України дозволяють здійснювати селекцію та виробництво сортових ресурсів усіх видів зернових культур відповідно до регіональних умов виробництва та потреб насіннєвого ринку, відзначає Микола Іванів. За свідченням експертів Світової організації інтелектуальної власності та Європейського бюро по сортах рослин, за своїм якісним складом і структурою сортові ресурси України найкращі в Східній та Центральній Європі. На кафедрі рослинництва та агроінженерії додають свій внесок у цю справу: тут відбувається повний цикл селекційного процесу пшениці озимої, а на селекційних посівах дослідного поля Аграрно-економічного контролюють практичну сторону процесу.

Таким чином студенти ХДАЕУ, навчаючись за новітніми технологіями та маючи практичну діяльність, стають справжніми фахівцями та сприяють розвитку держави.

Ліц. АД №527473 МОНУ від 14.11.14 р.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів