В ЗСУ повідомили про ліквідацію 53 окупантів на лівобережжі Херсонської області

Сили оборони півдня повідомили про втрати ворога за минулу добу на лівобережжі Херсонської області. 

За даними ОК “Південь”, минулої доби було ліквідовано 53 окупанти. Ворог втратив 13 одиниць автомобільної техніки. Було знищено спостережний пункт росіяни на лівому березі Дніпра. 

“Ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих територій на лівому березі. Тричі вдавався до активних штурмових дій, зазнавши значних втрат відійшов на свої вихідні позиції. Окупанти не припиняють аеророзвідку, тиснуть артилерійськими обстрілами, застосовують велику кількість ударних дронів різних типів та точкові ракетні удари із тактичної авіації”, – повідомили Сили оборони півдня. 

Варто нагадати, що ворог продовжує проводити приховану мобілізацію місцевого населення на тимчасово окупованій частині Херсонської області. 

Зокрема, повістки росіяни роздають жителям міста Олешки, влаштовуючи рейди на вулицях в пошуках чоловіків. Про проведення окупантами мобілізації повідомила в ефірі телемарафону також речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк. 

“Вони не припиняють проводити приховану «мобілізацію» серед населення тимчасово окупованих територій України, продовжуючи розгортати додаткові контрольно-пропускні пункти, блокпости. Окупанти перевіряють документи, переводять людей насильно в російське громадянство і, відповідно, чоловіче населення в цьому випадку фактично автоматично переходить в категорію мобілізаційного ресурсу”, — розповіла Гуменюк.

За її словами, після отримання російського паспорта всі дані людини передають у пункт комплектування, і чоловік призовного віку фактично одразу ж стає одним із членів загону так званої «територіальної оборони» в конкретному населеному пункті.

“Через один-два тижні, умовно кажучи, підготовки та вливання в колектив якоїсь роти чи взводу, чоловік відправляється в мобілізаційні ресурси на лінії бойового зіткнення. Тобто фактично ЗС РФ на окупованих територіях півдня поповнюються не тільки тими силами і засобами, які становлять їхній контингент, але й місцевим населенням”, — зазначила Наталія Гуменюк.

Пов'язані записи

«Запасаємося продуктами, деякі товари вже не завозять»: жителі ТОТ Херсонщини – про гуманітарну ситуацію

Яка ситуація в окупованих містах і селах лівобережної Херсонщини у зв’язку з останніми подіями? «Гривна» дізнавалася із власних джерел на ТОТ, чи впливає на життя місцевого населення поступова ізоляція Криму…

Подробиці
На Херсонщині працює система персоналізованого супроводу дітей, яких повернули з окупації: куди звертатися

На Херсонщині триває реалізація пілотного проєкту з персоналізованого супроводу дітей, яких вдалося повернути з тимчасово окупованих територій, Росії чи Білорусі. Проєкт реалізується на території області з 2025 року. Нагадаємо, що…

Подробиці