Російська окупаційна влада на лівобережжі Херсонщині продовжує тиск на місцеве населення.
Як наголошують у Центрі національного спротиву, головна мета загарбників – максимально зачистити українське поле та створити ілюзію повної інтеграції регіону у РФ:
«Для цього в громадах лівобережжя розгорнуто масштабну мережу примусу, де доступ до базових людських потреб став інструментом шантажу».
У ЦНС зазначають, що адміністративний терор найгостріше відчувається у Генічеську, Скадовську та Новій Каховці, де людей фактично позбавляють альтернатив для виживання:
«Окупанти блокують будь-які фінансові операції без наявності російського паспорта та рахунків у підконтрольних Кремлю банках, як-от «Промсвязьбанк».
До того ж, наприклад, у Новотроїцькому та Каланчаку отримання соціальних виплат, пенсій та навіть базової медичної допомоги чи ліків прямо примусово пов’язали із реєстрацією в окупаційних базах даних та відмовою від українського громадянства.
Це свідчить про неспроможність окупаційної адміністрації забезпечити повну примусову паспортизацію населення навіть після більш ніж чотирьох років контролю над територією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирощують фанатиків Кремля: як Росія змінює свідомість дітей на ТОТ Херсонщини
Паралельно окупанти посилюють ідеологічний вплив на українських дітей через систему освіти. У школах Чаплинки, Нижніх Сірогоз та Великої Лепетихи вони активно залучають учнів до прокремлівських молодіжних рухів «Рух перших» та мілітаризованої організації «Юнармія». Також «Гривна» писала, що російська окупаційна влада продовжує розширювати мережу кадетських класів. Зокрема на лівобережжі створено і діє 15 кадетських класів слідчого комітету РФ. Крім того, відкриваються й класи іншого спрямування, створені під патронатом силових структур РФ, зокрема росгвардії та МНС РФ.
Архівне фото: Держпогранслужба









