Випити каву на Арестанці, посидіти на баржі в Гідропарку: буденні речі, що стали мріями для херсонців

Те, що колись здавалося буденним і звичним, під час війни набуває зовсім інших сенсів. Звичайні речі – поїздка до батьків у село, неспішна прогулянка вечірнім містом з кавою в руках чи дорога на лівий берег через Антонівський міст – сьогодні для багатьох херсонців стали мрією. Тихою, особистою і дуже крихкою мрією.

Війна змінила не лише міста й долі людей. Вона показала справжню цінність простих речей. Тепер найбільше щастя для херсонців – не далекі подорожі чи дорогі покупки, а можливість повернутися туди, де було життя, де чекають рідні, де кожна вулиця зберігає пам’ять. Туди, де колись вирувало життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білизна й досі висить на балконі в Херсоні: як речі з повсякденного життя стають символами війни

«Мрія: прийти на набережну в Херсоні, замовити каву, нікуди не поспішати, без тривоги. Просто це. Яка твоя мрія про Херсон?».

Таке запитання з’явилося у Threads. І воно відгукнулося десятками херсонців, які у коментарях почали ділитися найпотаємнішим.

У цих мріях, якими ділилися наші земляки, немає пафосу чи гучних слів – лише любов до рідного міста, туга за домом і надія, що все це ще можна повернути. Хоч на хвилинку повернутися в те життя до 2022 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від номерних знаків з «ВТ» до прикрас із кавунами: як переселенці з Херсонщини бережуть пам’ять про дім

Хтось мріє знову випити каву на набережній чи пройтися вечірнім містом, хтось – після роботи поїхати до батьків у село, хтось – проїхатися Антонівським мостом або прогулятися Гідропарком, а хтось – просто обійняти рідних …

Херсонці. Про що вони мріють

Ми зібрали кілька таких коментарів, які херсонці писали під дописом. Вони болять і водночас тримають – у них Херсон живий, справжній і такий рідний.

***

Поїхати на дачу на Потьомкінській острів… пити там каву, сидіти на місточку, який побудував тато та бовтати ногами в Дніпрі

***

Проїхатись по вечірньому Антонівському мосту і дивитись на вечірній Херсон. А ще – піти на Молодіжний пляж. Поїхати з палатками в Приморське.

історія Антонівського мосту

Антонівський міст. Фото Анатолія Андрєєва

***

Поїхати в п’ятницю після роботи до батьків в Стару Збур’ївку. Зустріти тата, який саме вертається з лісу з коровами. Попоратись по господарству. Допомогти мамі готувати вечерю. Сісти за стіл, підняти келихи вина та розділити цей вечір з найдорожчими людьми.

***

Узяти в Маку чізбургер з подвійним беконом і поїхати в Антонівку – смакувати, споглядаючи Дніпро та лівий берег

***

Гідропарк, сісти на баржі зі стаканчиком квасу і спостерігати за хвилями. Прогулятися по Забалці. На центральному знайти тітку Галю з зеленню і овочами і приготувати ікру з синеньких… Зайти в 41 школу в мамин кабінет і послухати дитячий гомін…

Фото з соцмереж. Гідоопарк за мирних часів

***

Поїхати на базу відпочинку навпроти Фрегата та звідки на байдарці по єриках. Пройтися в тихий ранок суботи по Суріку в жовтні, коли все засипано жовтим листям. Понюхати чайну троянду та жасмін на Чорноморській по дорозі додому. Прийти на ЖД ринок і знайти там всіх продавчинь. Знов бігати навколо свого кварталу щоночі та пити обідню кавусю на Маяковського.

***

На моторочці з Вірьовчини на Піски на Кошовій…. через Безмен…

***

Поїхати на дачу на лівий беріг, посидіти у рідному дворі

***

Я, як і всі херсонці, мрію, аби мій Дім, був вільним! А на всіх нині окупованих територіях України майоріли синьо-жовті прапори!

***

Зʼїсти піцу на Грецькій (бувша леніна) Та навіть просто проїхатись чи пройтись його вуличками, дуже сумую за Херсоном.

***

Не відновлювати Фабрику, а зробити все в центрі. Щоб Суворова знову ожила

херсонці та миколаївці поділились фото та спогадами про ТРЦ "Фабрика"

Фабрика. Фото із соцмереж

***

Мирне, затишне, відновлене місто, наповнене херсонцями – кожен із своєю світлою мрією. Влада, що не краде. Усміхнені люди, які допомагають один одному. Зелені вулиці. Херсонський суржик із зміщеним акцентом на українську. Великий Дніпро. А поки що –для цього треба не тільки мріяти, але й багато робити – крок за кроком, з дня в день, з місяця в місяць для здобуття перемоги.

***

Зібратися з друзями на поляні біля жд моста, лодок 10, …, а потім ще тиждень там зависати з рибалкою і посиденьками біля костра

***

Повернутися в своє житло

***

Взяти піцу на Леніна та піти на Арестанку і випити каву на набережній.

Парк Слави. Фото з соцмереж

****

Мрію про вільний лівий берег, про змогу обійняти рідних, що досі в окупації і не переживати за безпеку батьків, які живуть в Херсоні.

Сьогодні херсонці мріють повернути собі своє життя – таким, яким воно було до війни. Але ми розуміємо: як раніше, воно вже ніколи не буде. І все ж у цих втратах і мріях залишається місце для надії й віри, що все буде добре.

Поки живуть спогади про дім, рідні вулиці – живе й сам Херсон, який обов’язково повернеться до свого життя.

Фото із соцмереж

Пов'язані записи

Повідомлено про підозру власнику кримського зоопарку – викрадачу тварин із заповідника «Асканія-Нова»

Українські правоохоронці заочно повідомили про підозру колаборанту з Криму Олегу Зубкову. Він причетний до вивезення тварин із окупованого заповідника «Асканія-Нова». 48-річний Олег Зубков – уродженець Курської області РФ, але жив…

Подробиці
На Одещині екологи натрапили на нові осередки забруднення морського узбережжя

Негативні наслідки військової агресії рф для екосистеми Чорного моря продовжують проявлятися у різних формах та масштабах. Днями чергові осередки забруднення мазутом та рослинною олією виявили екологи на Одещині. Нещодавнє обстеження…

Подробиці