Жителька Херсонщини Світлана Ярошенко через війну була змушена покинути рідний дім у Новій Каховці. Нині жінка переселилася до Хмельниччини. На новому місці новокаховчанка розвиває власну справу – полуничне господарство.
Історію вимушеної переселенки з Херсонщини публікує «Суспільне Хмельницький».
Вирощуванням полуниці на Хмельниччині пані Світлана займається вже упродовж двох років. Цією справою жінка почала займатися самостійно попри відсутність такого досвіду. Наразі вона вже має шість теплиць, у яких ростуть ягоди.
«Що я можу сказати? Ось це я так приїхала із однією сумкою, а тепер у мене є господарство. Раніше я жила в кінці Нової Каховки. Росіяни йшли повз нашого двору. І танки йшли, і літаки летіли. Так що життя поділилося на “до” і “після”», – поділилась Світлана Ярошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мріє, аби її пастилу знали й смакували у всьому світі: херсонка відкрила бізнес на Хмельниччині
На Хмельниччині пані Світла придбала будинок та почала розвивати власну справу. Одну теплицю встановила за грантові кошти, дві – подарували діти, решту – обладнала власним коштом.

Жінка зізнається, у своїх теплицях перебуває майже цілодобово, адже справа затягує. До великої війни новокаховчанка 20 років пропрацювала на місцевому хлібозаводі. Полуницю ж пані Світлана самостійно раніше не вирощувала, але знала, як цим займаються на Херсонщині інші садівники.
«На Херсонщині тепліше. На Хмельниччині більше дощів. На Херсонщині — сухо, піски. Тут дуже родюча земля, в неї треба додавати пісок для полуниці», – говорить Світлана Ярошенко.
Садівниця зазначила, продає ягоди на ринку, також їх купують місцеві жителі. У планах пані Світлани – масштабувати справу та ділитися досвідом з іншими садівниками.
Фото: “Суспільне Хмельницький”.









