Херсонщина продовжує співпрацю з громадами з інших регіонів у межах національного проєкту «Пліч-о-пліч». Він націлений на підтримку та відновлення інфраструктури громад-форпостів за сприяння тилових та центральних громад. Яку допомогу надають партнери Тягинській ТГ «Гривні» розповів її очільник Микола Яценко.
Загалом у межах проєкту «Пліч-о-пліч» Тягинська громада має чотирьох партнерів. Це громади з Херсонської, Полтавської, Волинської та Львівської областей. За час цієї співпраці Тягинська ТГ отримала різну допомогу.
За словами Миколи Яценка, наразі найбільшу допомогу Тягинській ТГ надала Новотроїцька громада з тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини, а саме – передала кошти (близько 8 млн гривень) на купівлю броньованого авто. Нині цю автівку у Тягинській громаді використовують у тому числі і для евакуації населення.
Матеріально допомагали і громади із західних областей – Підгайцівська та Перемишлянська.
«Підгайцівська громада передала нам 500 тисяч гривень на купівлю пального для генераторів. З Перемишлянською йдуть перемовини, вони нам пообіцяли допомогти зі сміттєвозом. Там така спеціальна техніка, яка використовуватиметься для вивозу будівельного сміття.
Обидві ці громади також передавали нам різдвяні подарунки для дітей та допомагали із озелененням території нашої громади», – розповідає Микола Яценко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тягинська громада у межах проєкту «Пліч-о-пліч» отримала пів мільйона гривень та саджанці дерев
Ми поцікавились чи допомагають громади-партнери, зокрема із тилових західних областей із розселенням внутрішньо переміщених осіб з Тягинської ТГ. Адже подібне у межах проєкту «Пліч-о-пліч» практикують, зокрема такі домовленості зі своїми партнерами має Білозерська громада. Як раніше розповідав «Гривні» її очільник Ігор Острівний, на прохання Білозерської ТГ відгукнулись дві громади – Лубенська, що на Полтавщині та Соколівська, що на Кіровоградщині. Перша прислала перелік вільних будинків, де ВПО з Білозерської ТГ могли б безкоштовно проживати, лише сплачуючи за комуналку. А друга – облаштувала на своїй території для розміщення ВПО кімнати з усіма умовами.
За словами очільника Тягинської СВА Миколи Яценка, таких домовленостей із партнерами саме по проєкту «Пліч-о-пліч» поки що немає. Однак із розміщенням ВПО з Тягинської громади допомагає Одещина.
«У нас активна співпраця у цьому плані із благодійним фондом «Спадщина» – це Одеська область. Вони багато наших жителів приймали та розміщали. У них спеціальні програми діють по тимчасовому проживанню. І вони навіть допомагали з перевезенням – приїздили до нас за людьми», – говорить Микола Яценко.
Зауважимо, що наразі більшість населених пунктів Тягинської громади віднесенні до зони активних бойових дій. На території ТГ наразі проживає 550 людей, з яких 53 – діти. До повномасштабного вторгнення кількість населення у громаді становила 10 тисяч осіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Громада жива, працює і бореться»: як Тягинська ТГ попри обстріли розвиває проєкти підтримки населення
Фото ілюстративне, Getty Images.









