Окупанти продовжують розширювати мережу кадетських класів на лівобережжі Херсонщини

На тимчасово окупованій території Херсонської області російська окупаційна влада продовжує масштабувати мережу кадетських класів у школах, зокрема, у Генічеську, Новотроїцькому, Скадовську.

За даними Центру національного спротиву, за період з 2025 по 2026 рік їх кількість виросла з 9 до 20.

Як зазначається, ініціатива має політичний характер і координується з Кремля та партії «Єдина Росія». Адміністративний супровід здійснює окупаційне «міністерство освіти», яке взаємодіє з російським слідчим комітетом. Зокрема, слідчий комітет РФ бере безпосередню участь у формуванні навчального процесу: розробляє методичні матеріали, тексти присяг для учнів і навчальні програми, серед яких курси «Юний слідчий» та «Основи державної служби».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підлітків із ТОТ Херсонщини відправляють на військові збори в Крим

Окупаційна влада пояснює розширення мережі кадетських класів нібито зниженням рівня правопорушень. Втім, справжня мета цієї політики – формування кадрового резерву для силових структур РФ. Випускникам обіцяють преференції під час вступу до профільних вишів.

Таким чином, Росія формує систему, у межах якої ще зі школи готують майбутніх співробітників силових органів: слідчих, військових, представників Росгвардії та МВС.

Також «Гривна» писала, що наразі на Херсонщині зафіксовано найнижчий рівень залучення до мілітаристського руху «Юнармія» – лише 320 осіб. Водночас Найбільш критична ситуація з мілітаризацією дітей спостерігається в регіонах, які перебувають під контролем РФ: Севастополь (17 000 осіб) та АР Крим (14 500 осіб). 

Фото з окупаційних джерел

Пов'язані записи

Помер херсонець Валентин Єрмоленко, який під час окупації очолив партизанську групу на Острові

У засвіти пішов Валентин Єрмоленко – херсонський рибалка, житель Острова, який на початку окупації  очолив невелику партизанську групу у своєму мікрорайоні. Про це пише «ТСН». У 2022 році під час окупації Валентин…

Подробиці
Ворог атакував Херсонщину КАБами, дронами, бив з артилерії: у поліції показали наслідки (фото)

Ворог обстрілює деокуповані населені пункти Херсонського й Бериславського районів з артилерії, мінометів, тактичної авіації та БпЛА різних типів. Внаслідок обстрілів 26 червня було поранено 12 людей та пошкоджено понад 40 об’єктів…

Подробиці