Маю господарство, а оформити землю не можу

Автор: Альона ШНАБСЬКА 02 Февр. 2019 10:38

У «Гривну» надійшов лист від Олександра Анатолійовича - голови фермерського господарства «Глорія» з селища Іванівка:

«Вашу газету передплачую давно й знаходжу в ній багато корисної інформації. Звертаюся до вас по допомогу. Керівником фермерського господарства “Глорія” був мій батько, Анатолій Харитонович, який помер у 2014 році. Через  півроку я переоформив господарство на себе. Усе було добре. На початку 2018 року хотів переоформити землю на себе, але мені пояснили, що земля належала батьку, її не можна переоформити й узагалі її можуть виставити на аукціон. Я не знаю, куди мені звертатися, кому що говорити й із чим я лишаюся. З печаткою та тракторами…

Перед державою фермерське господарство “Глорія” заборгованості не має. Податки сплачую своєчасно, поля обробляються своєчасно. Фермерське господарство “Глорія” займається вирощуванням свиней. У 2018 році держава видавала допомогу фермерським господарствам у розмірі 30 тисяч гривень. Моєму господарству цю допомогу не було надано через те, що земля не числиться на мені. Думав узяти кредит, теж – ні, не вийшло. Куди не кинь, усюди клин».

Цей читач надав недостатньо інформації, щоб отримати детальну юридичну консультацію, зазначили в прес-службі Херсонського облуправління юстиції, куди звернулася за коментарем газета «Гривна». Олександр Анатолійович не вказав, де отримав відмову в оформленні землі та причину цього.

Якщо, наприклад, у сільській раді сказали, що неможливо оформити земельну ділянку, то потрібно отримати від органа письмову відповідь із зазначенням причини. Якщо громадянина ця відповідь не задовольняє, то він може звернутися до суду.

Взагалі, в Земельному кодексі України сказано, що земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об’єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на земельних торгах. Земельні торги проводяться в формі аукціону. За його результатами вкладається договір купівлі-продажу, оренди тощо з учасником (переможцем) у земельних торгах, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею.

Організатором земельних торгів є фізична або юридична особа – власник земельної ділянки, Верховна Рада, орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, що здійснює реалізацію права державної чи комунальної власності на земельні ділянки, які уклали з виконавцем земельних торгів договір.

Земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок:
- учасникам бойових дій;
- для ведення фермерського господарства; особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара; садівництва – не більше 0,12 гектара; будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Також у прес-службі облуправління юстиції рекомендують у разі виникнення земельних питань звертатися до оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель чи збіжжя за телефонами: 066-877-53-89, 098-981-65-12.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів