День 1546. 19 травня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

7 років тому у моєму саду біля будинку квітнули троянди, кущі вейгели та іриси. А сьогодні це випалена війною територія. Сумно до сліз, що наслідки сучасної війни для звичайних людей ті самі, що і в часи Середньовіччя: пограбування місцевого населення, спалені будинки, страждання людей від голоду та епідемій. Середньовічні війни мали рекордні терміни тривалості: 100 років, а може й більше…

***
На землі та навіть на антидронових сітках: війська РФ продовжують дистанційно мінувати вулиці Херсона
У місті можна побачити протипіхотні міни типу “пряник” (“плюшка”) тепер вже будь де.
це чергове нагадування про щоденний терор, під яким змушені жити мешканці Херсона.

***
Дніпровський ринок у Херсоні перебуває у “червоній зоні”. Небезпека зберігається постійно, тому коли чути звук ворожого безпілотника, продавці кидають товар і біжать ховатися.

***
Я бачу багато обурення, чому ДСНС не їде тушити пожежі у «червону зону» Херсона. Але давайте чесно — ви дійсно вважаєте, що хтось має покласти життя цілого екіпажу заради квартири чи будинку?
Рятувальники — це не роботи. Це такі ж люди, як і ми. У них є діти, дружини, батьки. Вони їздять не на броньованій техніці, як дехто собі уявляє. А окупанти вже давно відкрито показали, що ДСНС, швидкі, волонтери — у них під прицілом.
Коли машина ДСНС заїжджає у червону зону — це ризик, що екіпаж можуть просто не випустити назад живими. І це ж саме стосується швидкої допомоги. Ніхто не має права свідомо відправляти людей на майже гарантовану смерть.

***
Хтось в курсі, чи почали вже москвічі бігати по дахах й замальовувати мітки?

***
Моє дитинство пройшло на дачі, на Вільхових островах за Гідропарком в Херсоні.
Неймовірно, що в Херсоні сюди можна було доїхати тролейбусом і потім пішки дійти до дачі.
Це створювало відчуття, що все дуже поруч.
Тисячі днів. Тисячі спогадів. Десятки тисяч щасливих митей.
Зараз тут сіра зона. Війна все змінила.

Пов'язані записи

День 1572. 14 червня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Навіщо ВПО клумба біля чужого входу?Три роки тому я ножем підготувала землю і зробила подобу клумби біля входу в помешкання де живу тимчасово.Місцевий мешканець сьогодні запитав: навіщо?– Хочу зробити світ…

Подробиці
День 1571. 13 червня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

В Херсоні під ранок знову Каби… Чула два рази по два підряд…Потім через якийся час ще один…Перші чотири досить гучно, а останній вже тихіше, бо він був у області…І знову…

Подробиці