Вже чотири роки в мене статус ВПО. Чотири роки – це багато чи мало? Чотири роки без дому… Чотири роки вся родина розкидана по різних містах України… Чотири роки спілкування з друзями телефоном або пару разів на рік… Чотири роки ти сам на сам, хоча живеш начебто у спокійному місті, продовжуєш займатися громадською діяльністю, поруч хоча б дві твої наймолодші дитини… Але… Ти живеш в орендованому будинку, від травня до травня з думкою чи продовжить власниця оренду чи знову прийдеться шукати житло. Ти живеш в місті, де начебто є знайомі, але навіть немає з ким випити чашку кави або просто погуляти, поговорити про своє житття… Ти навіть не можеш поїхати десь на відпочинок, тому що не має того, хто нагодує твого собаку… І начебто ти не один, але насправді один. Тому що в кожного своє життя, свої люди, свої потреби. І ти чипляєшся за те, що було раніше, за своїх, херсонців, тому що вони вислухають тебе, підтримують та допоможуть. І ти плачеш, коли ніхто не бачить тебе. Ні від болю, ні від самотності, а від того, що з кожним роком розумієш, що минуле залишається в минулому, а майбутнє таке туманне, що від цього не стає легше. Ти намагаєшся жити, щось робити, але твоя душа завмерла і не дозволяє тобі почати все з нуля. І не помагають мантри про щасливе життя, сильну жінку та про все буде добре.
***
Мені це гидотне дзижчання дронів навіть уві сні сниться. Сьогодні вже разів 15 забігала в дім від дрона. А недавно мені наснилось, що в мене був РЕБ і я ним приземлила ворожий дрон. Прокинулась з таким задоволенням, з усвідомленням, що того, як все міняється, коли ти зі здобичі стаєш мисливцем.
***
Президент України Володимир Зеленський провів Ставку, на якій детально проаналізували наявні в розвідок дані про російське планування наступальних операцій на Чернігівсько-Київському напрямку.
«По кожному можливому варіанту дій ворога готуємо відповіді, якщо росіяни дійсно наважаться розширити свою агресію. Наші сили на напрямку будуть збільшені», – зазначив Глава держави.
***
У прифронтовому Херсоні життя продовжується навіть там, де ще недавно були лише бетон, укріплення та сліди війни. На захисних габіонах у місті розквітли польові квіти – маки та ромашки.
***
Уявіть, який рівень ненависті треба мати, щоб витрачати такі шалені ресурси на терор мирного міста. Лише за 2025 рік — майже 100 тисяч цих дронів-убивць по Херсонщині. За 2026-й буде ще більше. Вони не воюють. Вони цілеспрямовано мордують цивільних.
А вчора весь світ відзначав Міжнародний день медичної сестри.
В Херсоні ж за цей час загинуло 21 медична сестра. Не на передовій. У мирному місті. У лікарнях. Під російськими обстрілами. Вони просто робили свою роботу — рятували життя. А натомість отримали смерть.
Вчора про Херсон нарешті згадав і Президент. Назвав ситуацію особливо важкою.
Херсонці вже стільки витримали…
Херсон щодня платить найвищу ціну просто за те, що існує, просто за те, що він український!Маємо надію, що найближчим часом ситуація виправиться!








