ЗСУ встановлюють вогневий контроль над шляхами до Криму

ЗСУ встановлюють вогневий контроль над шляхами до Криму

Автор: Євген Веселов 16 Ноября 2022 13:00

Нагадаємо, що визволення правобережжя Херсонської області, яке ще півроку тому здавалося неможливим, почалося із встановлення вогневого контролю над найважливішими транспортними ланками окупантів. Протягом тривалого часу ракетні атаки ЗСУ значно зруйнували логістику окупантів через Антонівські мости - залізничний і автомобільний, Дар’ївський міст та міст через Каховську ГЕС.


Саме руйнування цих шляхів в кінці кінців поставило під загрозу існування окупаційного угруповання російських військ на правобережжі Дніпра і змусило їх тікати з Херсону.


За схожим сценарієм українське військо діє і на лівобережжі. Після того, як Збройні сили України взяли під контроль правий берег річки Дніпро, у зоні досяжності української артилерії опинилися три основні дороги так званого сухопутного шляху до тимчасово окупованого Криму, яким користується російське угруповання. Цю інформацію 15 листопада в ефірі телеканалу FREEДОМ підтвердила начальник Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони України "Південь" Наталія Гуменюк.

Джерело – анонімні телеграм-канали. Фото носить ілюстраційний характер і може не відображати реальний стан справ


За даними Генштабу росіянам знадобиться підвозити боєприпаси з відстані 80 -120 кілометрів, що значно погіршить їх логістику.


“Наразі ми встановлюємо вогневий контроль над логістичними маршрутами. Досвід у нас є. Як проводиться контрнаступ, те, що стосується частини виснаження запасів ворога та приведення його логістики у негативний стан. Ця робота триває”, - сказала вона.


За інформацією Гуменюк, перегрупування російських військ відбувається у різних напрямках.


“Наразі найважливіше, щоб військові, які виконують свою роботу, добре розуміли ці напрямки руху, підтягування резервів, у тому числі й переформатування підрозділів щодо лівого берега. Вони намагаються передислокуватися на кілька кілометрів подалі безпосередньо від зрізу води, і те, що вони прямують до Скадовського та Генічеського районів у бік Криму. Це зафіксований рух та досить логічно обґрунтований”, - розповіла начальник Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони України “Південь”.


Також, за даними Гуменюк, розпочався процес виходу окупаційних так званих "влад" з Генічеська.


Натомість станом на 16 листопада ворог продовжує утримувати Кінбурнську косу - це єдина територія Миколаївської області, яка ще знаходиться в окупації. З коси росіяни обстрілюють Очаків та запускають дрони.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів