ЗСУ проводить операцію по звільненню Кінбурнської коси – що там зараз відбувається

ЗСУ проводить операцію по звільненню Кінбурнської коси – що там зараз відбувається

Автор: Євген Веселов 22 Ноября 2022 12:57

Буквально через декілька днів після визволення 11 листопада 2022 року Херсона інформаційний простір сколихнуло відео, на якому бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ перетинають на човнах водойму, візуально схожу на Дніпровський лиман.


Це породило низку чуток та публікацій про ймовірне звільнення Кінбурнської коси від окупантів. Що ж насправді там відбувається ?


Керівник об'єднаного прес-центру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону пояснила, що на території Кінбурської коси в Миколаївській області триває військова операція Збройних сил України щодо деокупації, але держава поки що зберігає інформаційну тишу.


За її словами, специфіка ситуації на частині Миколаївщини, яка залишається зайнятою російською армією, полягає у географічних чинниках. Ворог може підтягувати туди резерви із тимчасово захопленої території Херсонщини, але через географічні особливості РФ не може там розмістити надто багато сил – коса майже з усіх боків оточена водою.


Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім у свою чергу прокоментував цю ситуацію так: «На даний час там знаходяться російські війська. Це (деокупація Кінбурнської коси – ред.) є питанням часу, але поки що цю тему можна залишити. І не чекати, що там з дня на день щось зміниться».


Авторитетне військове видання «Інститут вивчення війни» («ISW») у свою чергу зазначає у своєму звіті за 21 листопада, що Кінбурнська коса, на якій зараз іде операція українських військ, має важливе стратегічне значення для подальшої деокупації півдня України.


Кінбурнська коса – протяжний піщаний півострів, що відокремлює Чорне море від Дніпровсько-Бузького лиману. Аналітики ISW зазначають, що він розташований лише за 4 км через протоку від Очакова і дозволяє контролювати вхід до Дніпра та Південного Бугу, а також у Миколаївський та Херсонський порти. Вона також розташована за межами 25-кілометрового діапазону 152-мм артилерії, яку російські війська накопичили на лівому березі Дніпра.


Російські війська використали її для завдання ракетних та артилерійських ударів по українських позиціях в Очакові на півдні Миколаївської області та інших районах узбережжя Чорного моря, контрольованого Україною.


«Контроль над Кінбурнською косою дозволив би українським силам послабити російські удари по контрольованому Україною узбережжю Чорного моря, збільшити морську активність у цьому районі та проводити потенційні операції з переходу на лівий берег Херсонської області під меншою кількістю російської артилерійського вогню, порівняно з переправою через Дніпро», – пояснили в ISW значення Кінбурнської коси.


Враховуючи зазначене, то цілком можливо, що визволення правобережжя Херсонщини буде відбуватися через Кінбурнську косу.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів