Зруйновані будівлі ОВА: у Херсоні – законсервують, у Миколаєві – знесуть

Зруйновані будівлі ОВА: у Херсоні – законсервують, у Миколаєві – знесуть
Автор: Марина Поліщук 17 Декабря 2022 12:00

14 листопада російські окупанти обстріляли центр Херсона – значних руйнувань зазнала будівля обласної військової адміністрації на площі Свободи, пошкоджено два поверхи. У сусідньому Миколаєві ще в березні ворог теж прицільно влучив у будівлю ОВА – тоді загинули 38 людей, а сама споруда досі зяє величезною діркою. Про подальшу долю колишніх осередків влади Херсонщини та Миколаївщини розповіли обласні чиновники.

Зокрема, пошкоджену ракетними ударами будівлю ОВА в Херсоні хочуть законсервувати – відновлювати її поки що немає сенсу. Про це розповів в ефірі телеканалу Freeдом перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

«Наразі вирішується питання про консервацію цієї будівлі. Ніхто зараз відновлювати, звісно, не буде – зовсім інші завдання, ніж займатися ремонтом адміністративних будівель. Насамперед – ремонт критичної інфраструктури, об’єктів гуманітарної сфери, лікарень. Тому цю будівлю зараз ніхто не відновлюватиме. Її треба буде законсервувати для того, щоб вона далі не руйнувалася під впливом середовища, тому що дах розбитий; там, де було влучення, – обвалення: проліт між четвертим та третім поверхом; вибито вікна – велика кількість», – повідомив він.

Соболевський додав, що будівля ОВА не використовувалася після деокупації, жодної практичної причини бити по ній російські військові не мали.

«Це був такий жест, знаєте, показати, що руйнуємо, бо можемо. Жодної практичної користі окупантам, чи їх окупаційним військам, чи окупаційному уряду воно ніяк не могло дати, бо це просто будівля», – зазначив перший заступник голови облради.

Зруйнована 29 березня обстрілом російської армії будівля Миколаївської ОВА взагалі не підлягає відновленню. Про це повідомив голова ОВА Віталій Кім проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Нагадаємо, внаслідок влучання в дев’ятиповерхову споруду зруйнувалася центральна її секція з дев’ятого по перший поверхи.

«На жаль, є експертиза, що будівля не підлягає відновленню. На рішення облради буде винесено питання щодо її списання та списання майна, що було там втрачене. Я думаю, що це призведе до його знесення та нового будівництва», – сказав Кім. 

Приєднуйтеся до нас:

Проблеми з кадрами та зруйновані лікарні. Як працюють медичні заклади на деокупованій Херсонщині

Повністю знищена школа та п’ятеро травмованих унаслідок вибуху мін за добу. Огляд основних подій на Херсонщині

Херсон позбувається російськомовних вивісок та реклами

Жителям звільнених територій уже виплачено понад 323 мільйони гривень грошової допомоги