«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)
Автор: Яна Корнійчук, slidstvo.info 29 Сентября 2022 09:00

Ліза — 18-річна дівчина з Херсонщини, яка вираховує російських окупантів через додаток для знайомств. Вона охоче спілкується з росіянами, просить у них фото та відео. Дівчина прагне, щоб ці дані були використані Збройними силами України та допомогли в боротьбі з росіянами. 

«Слідство.Інфо» опрацювало зібраний дівчиною матеріал і змогло встановити місце дислокації деяких російських військових.

ЩО ТАКЕ «ЛЕОНАРДО ДАЙВИНЧИК»?

Ліза була вимушена залишити свій дім на Херсонщині через російську окупацію. Утім, знайшла свій спосіб боротися із загарбниками — уже декілька місяців вона «полює» на окупантів у додатку для знайомств. І вже має власні трофеї.

«Леонардо Дайвинчик» — телеграм-бот для знайомств та спілкування, особливо популярний на території Росії. Про нього дівчина дізналася з відео у TikTok: українська блогерка розповідала про російського військового, який через чат-бот «зливав» їй важливу інформацію, а вона передавала її до ЗСУ. Ліза теж вирішила спробувати. 

Основними ознаками для початку спілкування були два критерії: хлопець у військовій формі на фото або ж відмітка про службу в російській армії в анкеті. 

При створенні профілю Ліза не вказує особисту інформацію — справжнє ім’я, вік та місце проживання. Навпаки, дівчина зазвичай зазначає, що живе в одному з російських міст, а на аватар ставить не своє фото. В описі профілю вона також наголошує, що їй подобаються військові хлопці, — таким чином вона збільшує шанси почати спілкування з «правильним» юнаком.

«В СЕНТЯБРЕ КОНТРАКТ КОНЧИТСЯ — ПОЕДУ ДОМОЙ, НАЙДУ ДЕВУШКУ, ЖЕНЮСЬ»

Під час свого «полювання» дівчина натрапила на 20-річного Дениса Тихонова, який знаходиться в Україні з 16 березня. Про це, а також і про те, що зараз він перебуває на території Херсонської чи Миколаївської області, хлопець розповів у переписці. 


20-річний окупант Денис Тихонов

Хлопець розповідає, що у вересні в нього закінчується контракт, після чого він планує повернутися додому, знайти дівчину та одружитися.


Переписка окупанта з Лізою

Крім планів на майбутнє, Денис встигає пожалітися на відсутність зв’язку та зруйновані українською армією електропроводи. Він записує голосові повідомлення для Лізи, в яких розповідає про пошкоджені вишки зв’язку та про те, що «зруйнували в Бериславі подачу електрики». 

Хлопець служить в Абхазії, але зараз він стоїть в Україні, де його «учат правильно воевать». Окупант надіслав дівчині декілька знімків. Журналісти «Слідства.Інфо» проаналізували їх і встановили ймовірне місце дислокації його підрозділу. 

На одному з фото на задньому плані чітко видно лінії електропередач — це дуже схоже на електричну підстанцію. 


Денис Тихонов на фоні ліній електропередач

Зіставляючи це фото із супутниковими знімками, ми натрапили на локацію поблизу села Сонячне, що на Херсонщині. На супутниковому знімку бачимо будівлю з характерним червоним дахом. Будівля з таким же дахом є на фото росіянина.


Будівля з характерним червоним дахом

На знімку поряд із будівлею з червоним дахом бачимо споруду меншого розміру — схожа є на фото окупанта. Кількість ліній електропередач та оглядова вежа у верхньому кутку на супутнику збігаються з об’єктами на знімку російського вояки. 


Споруда меншого розміру на супутниковому знімку

Лінії електропередач

Оглядова вежа у верхньому кутку

А ось іще одне фото окупанта, ймовірно, звідси ж. На знімку видно доріжку, викладену тротуарними плитами, а поруч — стежка, що веде до будівлі. На супутниковому знімку знаходимо схожу локацію. Ймовірно, це фото зроблено ось тут (позначено геотегом), а будівля, яку ми бачимо на зображенні, — ось тут (обведено).


Доріжка, викладена тротуарними плитами

Ймовірно, тут зроблене фото окупанта

«НА УДАР ЛЕТЕТЬ БУДЕМ, ХОХЛОВ УБИВАТЬ»

За час спілкування в телеграм-боті Ліза напрацювала список запитань, які полегшують їй комунікацію з окупантами. Такий спосіб ведення діалогу допоміг дівчині «розговорити» російського спецназівця-розвідника, який бомбардує українські міста, — 19-річного Ніколая Ізмайлова.


19-річний окупант Ніколай Ізмайлов

Він із задоволенням розповідає дівчині про свої щоденні справи, а в одному з голосових повідомлень зізнається, що зараз він в Україні. За словами окупанта, він та його підрозділ перебувають у Чаплинці Херсонської області. 

Ймовірно, росіяни базуються на аеродромі в місті Чаплинка. На супутниковому знімку, датованому 9 серпня, видно військову техніку та зброю російської армії. Там знаходиться їхня база та видніються намети.


Знімок, опублікований 9 серпня журналістом Андрієм Цаплієнком

На одному з відео, яке окупант надіслав дівчині, видно стоянку вертольотів. Ймовірно, це і є той самий аеродром у Чаплинці. 

Крім того, хлопець хизується перед дівчиною тим, що «літає на удари» та скидає бомби на українські міста — Одесу та Харків. На запитання Лізи, для чого він це робить, він відповідає доволі красномовно: «хохлов убивать». 


Фрагмент переписки Ізмайлова з дівчиною

Хлопець розповідає, що сам родом із Краснодара, але служить у Джанкої, у Криму. Дівчині він скидає геолокацію місця служби. Ми помітили, що це район аеродрому.

Саме там дислокується 39-й вертолітний полк, у складі якого, ймовірно, і служить Ізмайлов.  До речі, саме в авіабазу цього полку в Джанкої місяць тому влучили ЗСУ.

СМІЛИВИЦЯ З ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ

Ліза почала вираховувати окупантів через чат-бот для знайомств коли ще перебувала на окупованій Херсонщині. Після того як дівчині вдалося виїхати на підконтрольну Україні територію, вона продовжила своє полювання. 

Дівчина розповідає, що в окупації вона перебувала близько пів року — з першого дня повномасштабного вторгнення. Ліза виїхала разом з родиною в середині серпня на автобусі.

Ліза ділиться емоціями, які в неї викликає спілкування з окупантами:

«Коли вони розповідають, що їм добре, чудово, то мене це прямо дратує! Ми, наприклад, поїхали з рідної домівки й не можемо туди зараз повернутися, а ти там сидиш, і тобі добре». 

18-річна дівчина вважає всіх російських військових злочинцями, які прийшли грабувати та вбивати українців.

«У мене теж були плани на літо: поїхати кудись, підпрацювати, гуляти з друзями, жити, як раніше. Вони приїхали, і все… Нестерпно було», — пригадує Ліза.

ОКУПАНТ У ХЕРСОНСЬКІЙ ШКОЛІ-ЛІЦЕЇ

24-річний Ільгіз Хафізов запам’ятався Лізі тим, що метою його приїзду в Україну було назбирати грошей на весілля. Але щось пішло не так — з дівчиною він розійшовся, тож тепер збирає на автівку BMW. За словами окупанта, він приїхав воювати в Україну 24 травня. Тут працює «стрелком». 


24-річний Ільгіз Хафізов

Сам він із села Кунашак, що за 85 км від Челябінська. Служить же в Озерську — закритому місті, де дислокується 93-я дивізія військ національної гвардії РФ. Ймовірно, хлопець служить саме в ній.

У переписці з дівчиною Ільгіз розповідає, що зараз він у Херсоні, — на території школи-ліцею з гуртожитком поруч. Також хлопець додає, що деякий одяг він привіз із собою, але й на місці його можна «намутити» — після студентів у гуртожитку залишилося багато речей. 

Ми виявили, що в Херсоні близько десятка ліцеїв, частина з них — школи-ліцеї з гуртожитком на території. На жаль, хлопець не поділився з Лізою фотографіями з місця дислокації, тому ми знайшли сторінку Ільгіза у «Вконтакте» і вирішили пошукати інформацію там. 

У збережених фотографіях Ільгіза чимало зображень зі служби. На одному з них — виритий окоп, підтоплений водою. Позаду нього — паркан із залізобетонних плит, що скріплені між собою характерними залізними дужками. Схожий паркан ми знайшли навколо Херсонського ліцею Херсонської обласної ради.


Паркан із залізобетонних плит, що скріплені між собою характерними дужками

На одному з відео, яке Ільгіз надіслав дівчині, можна помітити шкільні стільці з яскраво зеленими ніжками — схожі є в декількох кабінетах ліцею. Це фото ми знайшли на офіційному сайті навчального закладу. Ймовірно, Ільгіз разом з 93-ю дивізією російської нацгвардії дислокуються та риють окопи саме на території Херсонського ліцею Херсонської обласної ради.


Стільці з яскраво-зеленими ніжками

ОКУПАНТ З-ПІД НОВОЇ КАХОВКИ

Данііл Лапишев — ще один окупант, місцезнаходження якого вдалося встановити завдяки його бажанню познайомитися з дівчатами під час служби.


Окупант Данііл Лапишев

Він родом із Красноярська, а служить у місті Каменськ-Шахтинський у Ростовській області. Там дислокується 11-а окрема гвардійська інженерна бригада. Причетність останньої до воєнних злочинів в Україні доведено — її полковник Дмітрій Марков організував руйнування дамби Північно-Кримського каналу. Можемо припустити, що Данііл служить саме в ній. 

19-річний росіянин у листуванні згадує, що разом з іншими військовими живе в таборі в лісах поруч з Новою Каховкою. Хлопець скидав дівчині селфі звідти та описував деталі в повідомленнях.


Згадка про базу відпочинку в переписці з Лізою

З повідомлення стає зрозуміло, що базу охороняють для командира

«Слідство.Інфо» знайшло базу відпочинку, про яку розповідає Данііл. Це еко-садиба «Золотий Фазан» у селі Чорнянка на Херсонщині.

Ми порівняли вищезгадане фото окупанта й фото зі сторінки турбази у Facebook.

На знімку росіянина видно двері з прикметним аксесуаром у вигляді годівнички, такі ж бачимо на світлині еко-садиби. Розташування вікна на фотографії окупанта збігається з його розташуванням на знімку з фейсбуку готелю. 


Двері з прикметним аксесуаром у вигляді годівнички

Розташування вікон на двох зображеннях

На фото окупанта (зображення праворуч) на східцях сидить солдат. Це ті ж східці, які видно на знімку «Золотого фазану» (зображення ліворуч). 


Східці

Ліза каже, що не з усіма російськими військовими складалося листування.

«Якщо я писала, що я з Херсона, то вони відповідали: «Ну все, Херсон в Україні більше ніколи не буде, він з Росією назавжди». А я пишу: «Та що у вас там буде, ви тільки взяли від Херсона три букви», — розповідає дівчина. 

Мету свого полювання на російських військових Ліза визначає теж досить чітко.

«Аби про них дізналися та може якось покарали їх, просто знайти їх координати і просто вдарити по них», — розмірковує 18-річна дівчина.

Приєднуйтеся до нас:

День 282. 2 грудня. Що обговорюють херсонці в соцмережах