Автор: Євген Веселов 21 Июня 2022 09:53

Зі всіма гуманітарними питаннями на Херсонщині погано – керівник ХОВА Лагута

Зі всіма гуманітарними питаннями на Херсонщині погано – керівник ХОВА Лагута

Проблеми з ліками, зв’язком, безпекою – це далеко не повний перелік проблем, з якими стикаються жителі тимчасово окупованої Херсонщини.

-  По всім цим питанням ситуація погана, я про це кажу під час кожного прямого ефіру, - заначив під час брифінгу на тему: «Оперативна ситуація в Херсонській області», який 20 червня проходив Медіа Центр Україна — Укрінформ голова Херсонської обласної військової адміністрації Геннадій Лагута. – Ситуація критична, за 4 місяці окупанти не погодили жодного зеленого коридору в область. Проблеми є у кожному напрямку.

Як зазначив Лагута, одна з найкричущих проблем – це тиск з боку окупантів на працівників, які продовжують виконувати свої функціональні обов’язки. Мова про медичних працівників, педагогів. Останні, хоч й пішли у відпустки, завершивши навчальний рік за українським законодавством, але зараз їх знаходять вдома. Медичних працівників знаходять безпосередньо у лікарнях, приходять з обшуками, викликають, шантажують. Всіх примушують до укладання контрактів з окупаційною адміністрацією. Змушують співпрацювати.

Люди тримаються, чекають на деокупацію, але тиск дуже потужний, людям стає все важче, - підсумував Лагута.

Окупанти змушують жителів Херсонщини отримувати російські паспорти

Херсонська Буча: як росіяни катують і вбивають людей на півдні України

Зберігайте інформаційну гігієну! У мережі з'явився новий фейк про «ЗСУ вже на околицях Херсона»

Суцільні руїни. Військовий ЗСУ показав, на що окупанти перетворили село на Херсонщині

Як та кому платити за комунальні послуги в окупованому Херсоні