«Зі сльозами на очах». Репортаж The Daily Telegraph з вокзалу в Херсоні – люди змушені тікати від щоденних обстрілів

«Зі сльозами на очах». Репортаж The Daily Telegraph з вокзалу в Херсоні – люди змушені тікати від щоденних обстрілів
Автор: Марина Поліщук 04 Декабря 2022 17:23

Британська газета The Daily Telegraph 2 грудня опублікувала на своїх сторінках репортаж із Херсона. Щоденні обстріли вбивають мешканців, виснажують нерви та перешкоджають спробам відновити роботу електромережі, тому херсонці змушені виїжджати з рідного звільненого міста, пише видання. Газета розповідає історії декількох херсонських родин, що покидають місто на евакуаційному потязі.

У друкованому варіанті видання стаття має назву «Херсонці змушені тікати, адже тріумф швидко змінився мукою». Публікація на сайті The Daily Telegraph називається трохи інакше: «Останні потяги з Херсона: «звільнене» місто евакуюється через обстріли російської артилерії».

Далі – адаптований переклад публікації та світлини, використані в газеті та на сайті видання.


Публікація статті про херсонців, які тікають від обстрілів, у британській газеті The Daily Telegraph

Можливо, російські війська вийшли з міста, але воно залишається в межах досяжності їхньої зброї.

Радість від звільнення два тижні тому надто швидко змінилася напругою від щоденних обстрілів. Настав час родині покинути місто. Коли Андрій піднімав свого батька Олександра з перону на Херсонському вокзалі на потяг, що прямував до Києва, обидва були зі сльозами на очах.

Андрій і Валерія з батьком Олександром на Херсонському вокзалі. Фото: Хіткліфф О'Меллі для The Telegraph

Останньою краплею стала минула ніч, коли снаряд влучив у сусідський будинок на їхній вулиці біля Антонівського мосту.

«Так жити неможливо, - сказав Андрій. - Ми працювали все наше життя, щоб побудувати свій будинок і заплатити за нього, а тепер ми повинні тікати».

Сім'ї тікають з міста Херсона під постійним обстрілом артилерії. Фото: Хіткліфф О'Меллі для The Telegraph

Можливо, російські війська вийшли з міста, яке було єдиною регіональною столицею, захопленою під час вторгнення Володимира Путіна 24 лютого, але вони залишаються лише за кілька кілометрів за Дніпром. Херсон, який вони покинули, знаходиться в межах досяжності їхньої артилерії, і російські сили випустили по місту сотні снарядів, тоді як українські гармати ведуть вогонь у відповідь. Щоденні обстріли вбивають місцевих жителів, виснажують нерви та перешкоджають спробам відновити роботу електромережі.

Уряд України заохочує жителів виїжджати та надає безкоштовний транспорт на потягах і мікроавтобусах. Фото: Хіткліфф О'Меллі для The Telegraph

Губернатор області Ярослав Янушевич заявив, що місто знову знеструмлене після потужного обстрілу в четвер.

«У Херсоні відсутня напруга в лініях електропередач, – написав він у своїй соцмережі. – Це сталося через широкомасштабні атаки на місто російських окупантів».

П'ятирічний Міша з мамою Єлизаветою та бабусею Аптеєю. Фото: Хіткліфф О'Меллі для The Telegraph

Понад 30 людей загинули під час обстрілів після того, як 11 листопада українські війська витіснили росіян з міста. Уряд України заохочував жителів виїжджати та запустив безкоштовний транспорт у поїздах та маршрутках. Транспорт майже не переповнений пасажирами, але є постійний потік людей, що виїжджають.

«У нас немає електрики та води»

Павло Шевченко, який виїжджав нічним потягом зі своєю дівчиною Анастасією Українець, порівняв Херсон з містом Маріуполь, яке було зруйноване російською облогою на ранніх етапах вторгнення.

«Усюди обстріли, а в нас немає ні світла, ні води, — каже він. — Місто виглядає дуже, дуже порожнім. Перші дні люди святкували, а зараз порожньо».

Анастасія Українець і Павло Шевченко на залізничному вокзалі Херсона. Фото: Хіткліфф О'Меллі для The Telegraph

Інша жінка на вокзалі їхала зі своїм п'ятирічним сином Мішею, який лазив по ліжках поїзда в червоній піжамі. Тривога теж вигнала її з Херсона.

«Коли я зустрічаю всіх солдатів, мені просто хочеться їх обійняти. Але ми їдемо через обстріли. Це для збереження наших нервів».

Сім'ї терпляче чекають відправлення евакуаційного потяга. Фото: Хіткліфф О'Меллі для The Telegraph

Українські військові заявили, що Росія вивела частину військ із міст на протилежному березі Дніпра, але надали лише кілька деталей і не сказали, чи українські війська перетнули річку.

Росія вже наказала цивільним особам залишити міста в радіусі 10 миль від річки та вивела свою цивільну адміністрацію з міста Нова Каховка.

«Зменшення кількості російських військових і військової техніки спостерігається в населеному пункті Олешки», – повідомили військові, маючи на увазі місто навпроти Херсона.

Діана та її чоловік Віталій із чотирирічним сином Ігорем чекають від’їзду до Києва. Ігор уперше в потязі. Фото: Хіткліфф О'Меллі для The Telegraph

У повідомленні сказано, що загони переважно новомобілізованих резервістів розосередилися в лісі вздовж 15-мильної ділянки дороги через прибережні міста.

Українська енергомережа настільки сильно пошкоджена обстрілами російських ракет і безпілотників з вибухівкою, що потрібен час, щоб її полагодити, навіть за великої європейської допомоги.

Сергій і його кіт Моська на Херсонському вокзалі в очікуванні евакуаційного поїзда до Києва. Фото: Хіткліфф О'Меллі для The Telegraph

І Америка, і Європейський Союз почали постачання до України трансформаторів і важких генераторів і пообіцяли десятки мільйонів фунтів обладнання. Але Андрій Герус, голова Комітету України з питань енергетики та ЖКГ, сказав, що деякі деталі доведеться виготовляти з нуля, що, за його прогнозами, займе пів року. Він зазначив:

«За цю зиму неможливо відновити всі пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури. Українська енергосистема знаходиться під постійним обстрілом Росії».

Заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін заявив, що було вражено 700 об'єктів інфраструктури, починаючи від підстанцій і закінчуючи паливними складами та мостами, і за його оцінками, проблеми з електропостачанням мають 520 міст, селищ і сіл.

Коли відключення електроенергії тривали, а температура падала, дев’ятеро людей загинули в результаті нещасних випадків у країні, коли вони вмикали генератори, запалювали свічки та газові балони, щоб спробувати обігріти та освітлити свої будинки після відключень електроенергії.

Українців попередили про необхідність підготуватися до нової хвилі атак, подібних до нападу минулого тижня, який залишив мільйони людей без світла.

Приєднуйтеся до нас:

Голові СБУ часів Януковича висунули підозру в катуванні цивільних на Херсонщині

Додому повернули 16 дітей, депортованих із Херсонщини «на відпочинок»

Унікальний медичний потяг вивіз із Херсона вже понад 340 пацієнтів

Співпрацював з ФСБ. Депутату Херсонської облради Валерію Литвину повідомили про підозру

Будівельні матеріали для порятунку житла в Херсоні ‒ безкоштовні