Журналісти вимагають усунути Наталю Гуменюк з посади речниці Сил оборони півдня через перешкоджання роботі ЗМІ

Журналісти вимагають усунути Наталю Гуменюк з посади речниці Сил оборони півдня через перешкоджання роботі ЗМІ

Автор: Іван Підлісний 17 Апр. 2024 15:05

Більше 100 українських медійників оприлюднили заяву, у якій закликали військове керівництво звільнити Наталю Гуменюк з посади речниці Сил оборони півдня. На їхню думку, вона свідомо перешкоджає висвітленню російських воєнних злочинів, не допускаючи журналістів до місць бойових дій та інформаційно блокуючи важливі для суспільства теми.

"Найпоширенішою відповіддю від прес-центру Сил оборони півдня на запити журналістів є - "заборонено", - йдеться у заяві. "Людина, яка заважає висвітлювати злочини росіян, яка не дає журналістам показувати подвиги захисників Херсонщини, не може й далі очолювати комунікаційний напрямок", - переконані автори заяви.

Окрім вимоги звільнити Гуменюк, журналісти також закликають забезпечити їм безперешкодний доступ до районів Херсонської та сусідніх областей, де, за їхніми словами, "невиправдано довго блокувалася" діяльність представників ЗМІ.

Заяву підтримали відомі українські медіаорганізації та журналісти: директор Інституту масової інформації Оксана Романюк, видання "Детектор медіа", журналісти Bihus.Info, ТСН, Слідства.Інфо, Hromadske, "Свідомі", "Української правди", United24 media, автор ютуб-каналу "Бомбардир" Роман Бебух та багато інших.

Звернення до військового керівництва стало реакцією на систематичні перешкоди з боку Гуменюк у роботі журналістів, заявили представники ЗМІ. Її дії, на думку медійників, шкодять не лише об'єктивному висвітленню подій на фронті, але й загалом інформаційній безпеці України.

Сама ж Наталія Гуменюк в ефірі "Радіо Свобода" заявила, що факти, зазначені в заяві, не мають жодного доказу. 

“Жодного порушення наказу №73 (наказ головнокомандувача ЗСУ про організацію взаємодії між ЗСУ, іншими складовими Сил оборони та представниками ЗМІ на час дії правового режиму воєнного стану) з боку Центру стратегічних комунікацій Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня не було допущено. Всі заходи, які відбувалися, виконувалися у відповідності до розпоряджень вищих штабів. Було відпрацьовано понад 800 запитів протягом одного тижня одразу після підриву Каховської ГЕС, у спрощеному порядку. І всі офіцери мого напрямку працювали самовіддано і дуже оперативно та логічно. Але з огляду на безпеку операції”, – сказала Гуменюк.

Чи буде звільнена Гуменюк з посади після колективного звернення журналістів, наразі невідомо. Керівництво ЗСУ та Міноборони, котрим було направлено лист медійників, ситуацію поки не коментували. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів