Життя повертається. У Високопіллі відновлюють лікарню після окупації

Життя повертається. У Високопіллі відновлюють лікарню після окупації

Автор: Ірина Руденко, Тетяна Грінберг, suspilne.media 23 Янв. 2023 11:40

У Високопіллі, що на Херсонщині, триває відновлення роботи лікарні. Під час окупації населеного пункту російська армія зруйнувала її приміщення, тому нині роботу розпочали в іншій будівлі. Там вставили вікна та двері, продовжують облаштовувати кабінети.

Директорка місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги Наталя Корнієнко розповіла «Суспільному», що з перших днів окупації російські військові почали обстрілювати лікарню з різнокаліберної зброї. Потім базувалися там.

«На п`ятому поверсі сиділи снайпери російські. Там дуже гарний майданчик, гарний огляд найближчих сіл, повністю Високопілля було видно. У підвалах був госпіталь, там і кроваті були знесені, і матраци. Були перев`язувальні матеріали з кров`ю. Повністю вони облаштувались на третьому і четвертому поверхах. Видно було, що в коридорах жили», — говорить жінка.


Сліди перебування російських військових у лікарні Високопілля. Фото: Суспільне Дніпро

За словами директорки, військові РФ не лише пошкодили медичне обладнання, а ще й лишили після себе багато бруду.

«Бруд, і не просто бруд, а нагажено. В туалетах мабуть такого немає, як вони після себе залишили», — каже Наталія.

Облаштовують кабінети і вже приймають пацієнтів

Наразі лікарня в критичному стані. Аби її відновити, необхідно багато часу та коштів. Після деокупації села Збройними силами України сюди почали повертатися лікарі. А роботу відновлюють в іншому приміщенні.


Російські військові буквально розтрощили кабінети лікарні. Фото: Суспільне Дніпро

«Ми почали потихеньку облаштовувати кабінети. Нам вставили вікна на першому поверсі. Обіцяють полагодити дах і другий поверх. Звичайно, на даний час приміщень нам недостатньо, але ми облаштовуємо і денний стаціонар, і кабінети прийому лікаря», — розповіла директорка центру первинної медико-санітарної допомоги.

Нині в лікарні працюють педіатр, терапевт та сімейний лікар. Також тут роблять щеплення. Вакциною та всіма необхідними медикаментами, каже Наталя, повністю забезпечені. Приміщення обігрівають буржуйкою, а для безперебійного зв`язку мають старлінк. Один лікар нині приймає понад 20 пацієнтів на день.

У новому приміщенні лікарі вже відновили прийом пацієнтів. Фото: Суспільне Дніпро

Наталя Дмитрівна – жителька сусіднього села Потьомкине, її 73-річний чоловік — онкохворий.

«Вони забрали все, то сусіди носили їжу. Давали ліки в кого які були. Будинок наш розбили. Попросилися до людей, і зараз живемо на квартирі», — розповіла жінка.

На відновлення витратили вже 1,5 мільйона гривень

Нині Криворізька районна військова адміністрація відновила роботу трьох лікарень в деокупованих населених пунктах Херсонщини. Для цього зверталися також за допомогою до волонтерів та меценатів. Усього на відновлення витратили близько 1,5 мільйона гривень.

«Найбільша проблема була — вікна. Усі медичні заклади без вікон. Першочергово, що ми зробили перед зимою – це зберегли тепло, закрили будівлю. Ми допомагаємо й будемо допомагати. Люди повертаються, уже лікарні наповнюються лікарями, і життя повертається до цих населених пунктів», — сказав голова Криворізької РВА Євген Ситниченко.

За його словами, невдовзі для лікарні у Високопіллі планують закупити необхідне медичне обладнання.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: