Жителів Миколаївщини попередили про ризики наступного опалювального сезону

Жителів Миколаївщини попередили про ризики наступного опалювального сезону

Автор: Дарина Лапіна 07 Апр. 2024 08:00

Одною з проблемою опалювального сезону 2023-2024 на Миколаївщині була недостатня підготовка зі сторони керуючих компаній та ОСББ. Таку думку нещодавно висловив директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов. Він також вказав на ризики, з якими може зіштовхнутись теплопідприємство наступної зими.

Як зауважив Микола Логвінов в ефірі програми «Радіодень» Українського Радіо, цей опалювальний сезон на ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» пройшов фактично безаварійно, тому що підприємство заздалегідь підготувалось. Основною проблемою ж стала дуже погана підготовка зі сторони керуючих компаній, ОСББ, ЖЕКів. 90% всіх поривів та аварійних ситуацій – це внутрішньобудинкові мережі. За словами Миколи Логвінова, для підприємства це дуже болюче питання, тому що вода в водопровідній мережі є неякісною і ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» витрачає значні кошти та зусилля на її очищення та хімічну підготовку. Втрата кожного кубу води у випадку аварії є дуже дорогою і дуже трудомісткою по часу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через неадекватність голови ОСББ люди ледь не замерзли: приклад безвідповідальності у Миколаєві 

Наразі підприємство приступило до виконання робіт з підготовки до наступного опалювального сезону. Основна проблема, яка може виникнути, - відсутність коштів. За словами директора «Миколаївоблтеплоенерго», станом на 1 квітня, держава винна підприємству понад 560 мільйонів гривень різниці в тарифах за останні кілька років, що не фінансувалися.

«А ми повинні виконувати свої зобов'язання перед НАК Нафтогаз України. Тому свої обігові кошти, які потрібно було б направити на реконструкцію та енергоефективність, ми платимо НАК Нафтогазу, хоча наші борги перед НАК Нафтогазом набагато менші ніж різниця в тарифах, яку нам винна держава  Ця проблема існує не тільки для ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», але й актуальна для всіх теплопостачальних підприємства в Україні. Тому очікуємо рішення Уряду», - підсумував Микола Логвінов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонці розповіли, яким був опалювальний сезон: в одних тепло було всю зиму, в інших – лише 6 днів

Фото ілюстративне.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів