Жителів лівобережної Херсонщини окупанти заманюють здавати кров, щоб перевірити імунітет – та навіщо їм це насправді?

Жителів лівобережної Херсонщини окупанти заманюють здавати кров, щоб перевірити імунітет – та навіщо їм це насправді?

Автор: Дарина Лапіна 24 Апр. 2024 09:15

Жителів тимчасово окупованої лівобережної Херсонщини окупанти кличуть до медзакладів здавати кров, начебто задля отримання інформації про стан імунітету та наявність антитіл до інфекційних захворювань. Кампанію масової здачі аналізів пояснюють участю лівобережної Херсонщини в проекті роспотрєбнадзору. Однак є вірогідність того, що ця ініціатива – черговий підступ окупантів.

Так зване «управління роспотрєбнадзору по Херсонській області» днями почало закликати місцевих жителів приходити до лікарень та здавати кров разом з дітьми. Необхідність здачі крові окупанти пояснюють участю лівобережної Херсонщини в проєкті «Оцінка популяційного імунітету до вакцинокерованих та інших актуальних інфекцій», який буцімто проводить роспотрєбнадзор рф. Великими літерами у вищезгаданих оголошенням загарбники виділили слово «безкоштовно», сподіваючись, мабуть, таким чином затягнути до лікарень побільше людей. Кров у жителів ТОТ Херсонщини збиратимуть до 27 квітня. Пункти, де братимуть кров начебто на аналізи, загарбники організували в сімох медзакладах.

Цікаво, що пошук за назвою вищезгаданого проєкту в мережі Інтернет видає посилання на свіжі новини російських інформпомийок лише про окуповану Херсонщину. Тобто можемо говорити, що наразі проєкт роспотрєбнадзору, в якому Херсонщині «пощастило» брати участь, не є актуальною ініціативою на росії або ж інших окупованих українських територіях.

Відмітимо також, що вищезгадані оголошення від так званого «управління роспотрєбнадзору по Херсонській області» виглядають, наче нав’язлива реклама, де зумисне акцентується увага на словах «безкоштовно» та «участь можуть взяти всі бажаючі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На ТОТ Херсонщини майже не лишилося місцевих лікарів, а приїжджі російські наживаються на пацієнтах

Раптова ініціатива окупантів провести масову здачу крові на територіях, де ведуться бойові дії, виглядає досить дивно, особливо враховуючи катастрофічну ситуацію в медичній сфері на тимчасово окупованих територіях Херсонщини: нехватку медичних працівників та ліків, занедбаний стан лікарень. Про яке тестування на наявність антитіл до цілого ряду інфекційних хвороб може йти мова, коли в лікарнях є дефіцит елементарних медичних засобів, а хворих людей деколи відправляють, зокрема  до окупованого Криму через брак медикаментів та спеціалістів на ТОТ Херсонщини?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інсулін за паспортом РФ, п’яні медики та дорогезні ліки: на ТОТ Херсонщини медична система – «у повній дупі»

Зважаючи на всі задокументовані факти жорстокості, яку за останні два роки продемонстрували росіяни на окупованих українських територіях, існує ймовірність того, що розгорнута днями кампанія із масового забору крові у жителів лівобережної Херсонщини – є черговим підступом російських окупантів.

Не можна виключати можливість того, що «безкоштовна перевірка імунітету» є лише приводом затягнути людей до лікарень, де їх схилятимуть здавати кров для поранених російських військових. Тим більше, що подібні випадки раніше вже фіксували. Зокрема в січні цього року на ТОТ Запоріжжя окупаційна адміністрація зганяла бюджетників для «добровільної» здачі крові на потреби ворогу. Тоді ж росіяни зазнавали великих втрат на запорізькому напрямку, про що розповідали в Центрі національного спротиву. 

І от днями ЦНС знову повідомив про подібні випадки на тимчасово окупованих територіях, але без зазначення області.  

Як йдеться в повідомленні ЦНС, ворог знову примусово зганяє бюджетників на здачу крові на потреби бойовиків. Кров здавали працівники фейкових держустанов, при тому кожна установа отримала план зі здачі. Зокрема до примусового забору крові залучали працівників шкіл, дитсадків й російських військових. За участь в акції ворог обіцяє вихідні й грошову винагороду, натомість за відмову працівникам погрожували штрафними санкціями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медицина в окупації: жителі ТОТ Херсонщини бережуть залишки українських ліків, як скарб

Фото ілюстративне.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів