Жителі всіх громад Херсонщини можуть отримувати виплати ВПО

Жителі всіх громад Херсонщини можуть отримувати виплати ВПО
Автор: Євген Веселов 09 Декабря 2022 11:49

У сполох забили журналісти, жителі громад правого берега Херсонщини, коли дізнались про плани Херсонської обласної військової адміністрації виключити чотири громади Бериславського району, які були звільнені влітку та на початку осені, з переліку тих, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій. Це б призвело до того, що жителі цих громад в разі їх виїзду на підконтрольну територію, або ті, хто вже давно виїхав, позбавляються права на отримання грошової допомоги від держави як внутрішньо переміщені особи.

Мова йде про Кочубеївську, Високопільську, Нововоронцовську та Великоолександрівську громади Бериславського району.
І це при тому, що ці громади досі обстрілюють, житло та об’єкти критичної інфраструктури зруйновані, елементарних умов життя нема… Тобто мови про безпечне повернення додому та нормальне життя не може йти.

Після того, як це питання стало публічним, чотири громади Херсонщини повернули до списків територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні). Тобто жителі зможуть й далі у разі виїзду зі своїх громад у інші області України отримувати виплати як ВПО.

Про позитивне вирішення цього питання повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі народний депутат України від Херсонщини Сергій Козир. За його словами, саме за його втручання Мінреінтеграції України додали ці громади до відповідного списку, виправивши свою помилку у цьому наказі. Але очевидно, що відбулась синергія зусиль представників ЗМІ, громадськості та народного депутата, що сприяло позитивному вирішенню питання, яке турбує людей.

Наразі жителі всіх 49 громад Херсонщини мають право на оформлення статусу ВПО у разі переміщення зі своїх домівок на територію інших областей. В відповідно отримувати виплати від держави – 2 тисячі гривень на місяць для дорослої людини та 3 тисячі для дитини чи людини з інвалідністю.

Приєднуйтеся до нас:

«Спочатку викрали брата, тепер батька». Жителька Новоолексіївки розповіла про репресії щодо кримських татар

Історія з крокодилами в Олешках, про знищення яких Сальдо заявив в ефірі росТВ

День 342. 31 січня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

«А потім вітер подув – і побачили купу трупів». Фоторепортаж із Правдиного

«Просто зараз горять три будинки – годину тому прилетіло». Як Берислав пережив окупацію і потерпає від обстрілів