Жителі Херсонщини відчувають себе найбільш вразливими в країні

Жителі Херсонщини відчувають себе найбільш вразливими в країні

Автор: Євген Веселов 18 Жовтня 2023 16:45

Фахівці Програми Агентства США з міжнародного розвитку USAID "Демократичне врядування у cхідній Україні", Програми розвитку ООН (ПРООН) та Центру сталого миру та демократичного розвитку (SeeD) з березня по червень 2023 року за участі понад 5900 респондентів по всій Україні (за виключенням тимчасово окупованих територій) провели дослідження Індексу соціальної згуртованості та стійкості в Україні.

Ці інституції запровадили вимірювання Індексу соціальної згуртованості та стійкості (reSCORE). До цього вони сім років поспіль вимірювали в Україні SCORE — Індекс соціальної згуртованості й примирення. 

Це потрібно для формування політик відбудови та відновлення.

Результати вони виклали у дослідженні

Херсонщина в цілому отримала індекс вразливості – 4,6. Найбільший по країні, за даними дослідження. Для порівняння у середньому по країні – 3,4, на другому місці з кінця – Рівненьска та Житомирська області з індексом 3,8.

Експерти відмітили по Херсонській області фактори, які впливають на рівень вразливості:

 • Траматичний досвід

• Брак особистих ресурсів (відсутність роботи, економічна небезпека)

• Особисті потреби та погані умови життя (бідність)

• Брак ресурсів громади

• Негативне середовище громади (брак гордости за загальний рівень безпеки, недовіра до місцевих органів влади, особиста небезпека)

Вразливість – це ступінь негативного впливу травматичних досвідів на осіб або громади через сукупність наявности цих досвідів, погані умови життя та брак ресурсів – як на індивідуальному рівні, так і на рівні громад, – які визначають здатність впоратись з цими траматичними досвідами та відновитись після них

Головні висновки, які зробили експерти, наступні.

• Державна політика відновлення та відбудови може акцентувати увагу на такому:

• На особистому рівні: громадянська участь

• На рівні домогосподарств: матеріальні ресурси та психічне здоров’я, зокрема наявність відповідних послуг та просвітницька діяльність

• На рівні громад: безпека, зокрема бомбосховища та укриття

• Найбільш вразливою є Херсонська область, а за нею – Рівненська область. Найнижчі показники капіталів для відновлення мають Закарпатська та Рівненська області. Будучи поруч з лінією фронту, Миколаївська область показує стійкість і може стати зразком для інших у певних аспектах і водночас потребує допомоги у інших.

Раніше «Гривна» повідомила, що руйнування греблі Каховської ГЕС завдало шкоди на 14 мільярдів доларів США.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів