На Одещині дедалі більше жінок обирають спеціальності, які ще донедавна вважалися суто чоловічими. Йдеться про професії трактористів та слюсарів. Серед студенток є навіть родинні тандеми.
Так, в Ісаєвському аграрному ліцеї навчаються 18 жінок, які опановують професії трактористок і слюсарок. Як розповів «Суспільному Одеса» директор ліцею Сергій Ісаєнко, жінки почали масово обирати чоловічі професії після початку повномасштабного вторгнення. Відтоді, як чоловіки вирушили на фронт, жінки взялися опановувати новий фах.
«Коли я приїжджаю на учбове господарство і дівчата за кермом трактора виконують якісь операції – просто класно на це дивиться», – каже Сергій Ісаєнко.
Анна та її мама Ольга навчаються разом в одній групі. Вони вирішили отримати професію трактористки-машиністки, щоб опановувати сільськогосподарську техніку і допомагати родині.
«Я погодилася і пішла. І мамі дала ідею. Вона також погодилася», – зазначила дівчина.
Річ у тому, що чоловік Ольги зараз несе службу в Збройних силах України, тож жінка хоче навчитися обробляти землю самостійно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від майстрині манікюру до трактористки: як велика війна змусила херсонку кардинально змінити фах
Вікторія та її донька Анастасія – ще одна пара студенток. Анастасія розповідає, що технікою зацікавилися ще з дитинства:
«Мені з дитинства все це було цікаво. Тато вдома робить машину – я коло нього. Крутила, щось допомагала. Це можуть опанувати всі. Бо зараз трактори якось так зроблені, що зрозуміло, все легко».
Професія трактористки припала до душі й дівчині Карині. Студентка зізнається, коли сіла вперше за кермо – було страшно, але зараз у її родині лише вона вміє керувати трактором і комбайном.
«Орала, боронувала – мені це все подобається. Подобається крутити, бути на полі», – зазначила дівчина.
Навчання дається жінкам нелегко. Найскладніше – опанувати систему важелів і гідравліку. Проте вже після кількох занять студентки розуміють основи й працюють не гірше за чоловіків. Окрім того, вони навчаються лагодити техніку.
Фото: «Суспільне Одеса»