Зеленський: чутки про відступ ворога з Херсона – це «інформаційна атака, щоб ми перекинули туди війська»

Зеленський: чутки про відступ ворога з Херсона – це «інформаційна атака, щоб ми перекинули туди війська»

Автор: Марина Поліщук 28 Октября 2022 09:00

Активність російських окупантів навколо оголошеної ними «евакуації» цивільного населення правобережної Херсонщини на лівий берег спричинила появу сподівань на черговий «жест доброї волі». Проте представники влади України стверджують, що ворог, навпаки, укріплюється і готується оборонятися, а всі ті чутки про відступ – то інформаційна атака.

Нещодавно керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов розповів, що окупанти лише створюють ілюзію того, що покидають Херсон, а насправді завозять туди нові військові підрозділи та готуються до оборони в окупованому обласному центрі.

Керівниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк теж говорить, що на півдні України російські війська створили укріплені рубежі оборони та перекинули туди зокрема й елітні підрозділи. Вони готуються утримувати Херсон.

Президент України Володимир Зеленський теж вважає, що окупанти проводять інформаційну операцію, а не готуються до відступу з Херсона. Про це він розповів у інтервʼю італійському виданню Corriere della Sera, опублікованому 27 жовтня на YouTube-каналі Офісу президента.

«Я не бачу, щоб вони тікали з Херсона. Це інформаційна атака. Я не можу розголошувати все... Це атака, щоб ми пішли туди, щоб перекинули війська з інших небезпечних напрямків туди. Це була їхня інформаційна операція. Вони не готові залишити Херсон. Але вони знають, що якщо ми досягнемо успіху, вони не матимуть змоги вийти», – зазначив Зеленський.

Він додав, що це оточення, і росіяни знають про цю проблему й небезпечну ситуацію для них.

Вивезення цивільного населення з Херсонщини глава держави назвав театральною постановкою. Він підкреслив, що найбільш підготовлені російські солдати при цьому залишаються на своїх місцях, ніхто з них не виїхав.

«Ми бачимо це і не віримо їм», – запевнив президент.

При цьому Володимир Зеленський переконаний, що Україна зможе звільнити Херсон, однак це дуже складне завдання.

«Це складно, тому що ціною є люди. Ми ставимося до людей не так, як у Росії. Для неї неважливо, скільки людей помруть завтра. А для нас це дуже важливо, ми не можемо так чинити. Не можемо сказати: "Ідіть туди й помирайте". Тому ми думаємо, шукаємо шляхи, просимо партнерів дати нам більше броньованої техніки, щоб зберегти більше людей», – наголосив президент України.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів