Заповідник «Асканія-Нова» окупанти зареєстрували за російськими законами та призначили керівника з РФ

Заповідник «Асканія-Нова» окупанти зареєстрували за російськими законами та призначили керівника з РФ

Автор: investigator.org.ua 23 Мар. 2023 11:40

Російські загарбники зареєстрували в державному реєстрі юридичних осіб РФ розташований в Каховському районі біосферний заповідник «Асканія-Нова» та призначили його директором росіянина Дмитра Мещерякова. Про це співробітники заповідника дізналися 20 березня під час візиту до них гауляйтера області Володимира Сальдо та представника адміністрації президента РФ Сєргєя Кірієнка, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Про існування нового «директора» біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф. Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України його співробітники дізналися 20 березня, зазначає видання. Цього дня до них приїжджав гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо та перший заступник керівника адміністрації президента РФ Сєргєй Кірієнко. Їх супроводжував чоловік, який представився «директором» заповідника.


Володимир Сальдо (ліворуч) і Сєргєй Кірієнко (спереду) у заповіднику «Асканія-Нова», 20 березня 2023 р. Фото: окупаційний тг-канал

Новий «директор» уже встиг заявити, що збирається «розвивати» на заповідній території туризм.

«Ніякого офіційного представлення нового «керманича» не було. Цей чоловік просто сказав, що він тепер тут «директор» і заявив, що збирається «розвивати» в заповіднику туризм. Про те, що заповідник є науковою, а не розважальною установою він, судячи з усього, навіть не в курсі», – розповіли джерела ЦЖР.

Судячи з російського державного реєстру юридичних осіб, окупанти зареєстрували всесвітньо відомий український заповідник під назвою «государственное автономное учреждение «Биосферный заповедник «Аскания-Нова» 7 березня 2023 року. Його «директором» вказаний громадянин Мещеряков Дмитро Вікторович, який має російське громадянство. Проте наразі невідомо, звідки він.

«Хто він такий – невідомо. Він не є співробітником заповідника. І судячи з усього, ця людина дуже далека від заповідної сфери. Але після цього призначення подальше збереження «Асканії-Нова» знаходиться під загрозою», – повідомили джерела ЦЖР.

Нагадаємо, що законним директором біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна є Віктор Шаповал.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: