Залягти на дно не вийшло – СБУ затримала чинного посадовця Херсонської ОВА, який працював на окупантів

Залягти на дно не вийшло – СБУ затримала чинного посадовця Херсонської ОВА, який працював на окупантів

Автор: Марина Поліщук 03 Июня 2023 12:45

Служба безпеки затримала посадовця Херсонської обласної військової адміністрації, який під час окупації працював на Москву, оприлюднено ім’я колаборанта.

Зрадника затримали у звільненому Херсоні під час стабілізаційних заходів. Як з’ясувалося, під час тимчасової окупації міста він добровільно погодився увійти до створеного окупантами «головного управління Міністерства внутрішніх справ Херсонської області».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрадники в погонах. Хто очолив російські відділи поліції на окупованій Херсонщині

Там його призначили «старшим експертом відділення бухгалтерських і фінансово-аналітичних експертиз експертно-криміналістичного центру», повідомляє пресслужба СБУ. До його «обов’язків» входила підготовка так званих «експертиз фінансової діяльності підприємств». «Експертизи» потрібні були для фабрикування справ проти патріотично налаштованих власників українських компаній на захопленій частині регіону.

Встановлено, що, перебуваючи в лавах окупаційного органу, зрадник їздив до Москви на «курси підвищення кваліфікації».

Після визволення Херсона він спочатку заліг на дно, а згодом знову влаштувався до місцевої ОВА. Утім, співробітники СБУ викрили зловмисника, задокументували його злочинні дії та затримали.

При обшуках за адресою його проживання виявлено:

- роздруковані закони, накази та інструкції МВС РФ з питань організації підготовки судових експертиз в експертно-криміналістичних підрозділах органів внутрішніх справ Росії;

- документи, які підтверджують його стажування в Москві.

Наразі затриманому повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території). Йому загрожує до 15 років тюрми.

Суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Херсонській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Ім’я затриманого – Олексій Ванін, пише видання «Мост», яке знайшло його сторінку в російській соцмережі «Однокласники». Ваніну 49 років. Він закінчив Херсонський державний аграрно-економічний університет і Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Працював Олексій Ванін на приватному підприємстві «Днепр Стиль» і на Херсонському механічному заводі.

Фото: ssu.gov.ua, most.ks.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів