Залишити дім через окупацію та віднайти покликання у 63 роки. Історія вчителя з Нової Каховки

Залишити дім через окупацію та віднайти покликання у 63 роки. Історія вчителя з Нової Каховки

Автор: usionline.com 10 Февр. 2023 14:50

Через війну багато дітей отримують освіту за кордоном, але не полишають навчання в українських учбових закладах, бо планують повернутися. Деякі вчителі теж змушені були залишити свої домівки. Є історії, коли освітяни допомагають вивчати предмет онлайн та досягають успіху в цьому.

Наприклад, історія вчителя з Нової Каховки Віктора Герасіка. Через російську окупацію він був змушений поїхати за кордон. Але не захотів лишатися осторонь. Чоловік згадав своє викладацьке минуле та допомагає учням усього світу вчити фізику та математику, розповідає Українська служба інформації.

Залишити свій дім, де провів майже все життя, багатьом людям вкрай важко. Підприємця Віктора Герасіка, жителя Нової Каховки, довгий час умовляв поїхати звідти син. Чоловікові 63 роки. Російська окупація перетворила звичне життя на суцільний жах.

«Евакуювалися завдяки сину та одеським і миколаївським волонтерам. Дорогою жаху. Евакуювалися, щоб мати можливість активно діяти, а не виживати під наглядом окупантів», – розповідає Віктор Герасіка.


Нова Каховка. Віктор евакуюється разом із матір’ю. Усі фото: usionline.com

Багато років тому Віктор викладав у технікумі, останні роки працював інженером-конструктором. За кордоном вирішив, що мусить допомагати українським учням. Згадав своє викладацьке минуле та почав збирати охочих вивчати математику й фізику по всьому світу. Написав оголошення на ОЛХ, почав ділитися бажанням зі знайомими. Так набув успіху серед школярів.

«Учні українських шкіл, які роз’їхалися по різних країнах, 6-11 клас. Часу в добі достатньо для того, щоб кожному приділити увагу і дати потрібні навички тим, хто цього прагне. На даний момент учні – з Туреччини, США, Іспанії, Польщі, Ірландії, України», – додає вчитель.

Навчання відбувається за українськими підручниками. Віктор вважає, що українська програма – більш високого рівня. Про ефективність навчання свідчать результати складання ЗНО. 90 відсотків учнів отримали на ЗНО 170+ балів. Це доволі високий результат.

«Я радію, коли учні самостійно розв’язують складні завдання і набирають високі бали на контрольних, ДПА і ЗНО. Я радий, що під час викладання сам росту разом з учнями, і переконуюся, що знання математики допомагає в житті мислити нестандартно й креативно, тобто воно потрібне гуманітаріям не менше, ніж технарям», – розповів учитель.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів