Українські митці оживили третю картину, викрадену російськими окупантами з Херсонського художнього музею. Цього разу героями анімаційного ролика стали наші захисники – бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ.
У відеоролику відтворено роботу українського живописця Сергія Васильківського (1854-1917) «Козаки в степу». Чергова серія проєкту «Викрадене мистецтво…» вийшла 1 жовтня, у День українського козацтва, День захисників і захисниць України та свята Покрови Пресвятої Богородиці.
Сергій Васильківський. Козаки в степу. Полотно, олія, 1890-ті рр. Фото: artmuseum.ks.ua
«Свято Покрови має особливе значення в українській традиції. У козацькі часи Покрова Пресвятої Богородиці була одним із головних свят. Козаки шанували Богородицю як свою покровительку й оберігали її ікони в Січових церквах. Вони вважали, що вона захищає їх у бою, і молилися до неї перед важливими битвами. Саме на Покрову традиційно обирали нових кошових отаманів, що підкреслює значущість цього дня в житті козацтва.
Сьогодні Покрова зберігає своє значення і для сучасних захисників. Для усіх тих, хто захищав і захищає Україну, це не просто день, а нагадування про те, що захист Батьківщини – це обов’язок, який українці виконують століттями, незалежно від епохи чи обставин. Цей проєкт відображає шлях – від минулого до сьогодення», – ідеться на сторінці Херсонського художнього музею у фейсбуці.
Логічно що героями анімаційного ролика стали наші захисники – бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ. Це Роман Колесник, позивний Добряк (ССО Азов Київ, теперішня Третя штурмова бригада) та Станіслав Зорій, позивний Рефа, боєць ССО ЗСУ.
У відео звучить народна пісня «Ой там за морями…»
Нагадаємо, що проєкт «Викрадене мистецтво…» є результатом спільної роботи музею, фольклористки Ярини Сізик та режисерки анімації Марії «Духовне Личко». У попередніх серіях проєкту знімалися шеф-кухар та ресторатор Євген Клопотенко та співачка Даша Астаф’єва.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ожила» ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею (відео)
У музеї картину Сергія Васильківського «Козаки в степу» називали одним із найулюбленіших полотен у колекції. Адже заради нього відвідувачі раз за разом поверталися до музейних залів, його радо впізнавали школярі, бо бачили цей сюжет у підручниках.
Грабуючи на початку листопада 2022 року Херсонський художній музей, окупанти забирали в першу чергу твори з постійної експозиції – серед них були й «Козаки в степу».
«Визначити місцезнаходження цієї роботи не вдалось. Можливо, вона перебуває у сімферопольському Центральному музеї Тавриди разом із основною частиною викраденої музейної колекції. Але це не факт», – повідомили в музеї.
Нагадаємо, російські окупанти викрали з Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка понад 10 тисяч музейних предметів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти брешуть про кількість викрадених картин з Херсонського музею, завищуючи свої «подвиги»