Загинути не можна відступати: Росія покинула напризволяще свої війська під Херсоном

Загинути не можна відступати: Росія покинула напризволяще свої війська під Херсоном

Автор: Олексій Чибісов, 24tv.ua 07 Сентября 2022 17:30

Російські окупаційні війська, бойовики так званих квазіутворень та мобілізовані на окупованій частині Донбасу, які перебувають на правому березі Дніпра в Херсонській області, лише нещодавно усвідомили своє становище. У них практично немає шансів зберегти своє життя і при цьому втримати Херсон.

За даними джерел 24 каналу в розвідці, перед початком контрнаступальних дій сил оборони України російське командування досить швидко перебралося з правого берега Дніпра на лівий. Але при цьому перекинуло чималу кількість резервів для покращення ситуації і спроб утримання Херсона.

Генерали цілком розуміли, що у випадку остаточного знищення мостів та взяття ліній комунікацій під вогневий контроль з боку ЗСУ, вони не зможуть постачати на передову ані боєкомплект, ані їжу. Але й на виконання «жесту доброї волі» у Путіна не погоджувалися.

БЕЗ ШАНСІВ НА ВИЖИВАННЯ

Вище військово-політичне керівництво Росії під час аналізу ситуації на правобережжі Херсонщини вирішило, що перекидання смертників у своєрідну пастку буде найкращим рішенням для збереження єдиного захопленого під час повномасштабної війни обласного центру.

Російські генерали втекли з Херсона, але посилили своє угрупування попри розуміння того, що шансів на виживання у солдатів практично не буде.

У Путіна розсудили, що здача стратегічно значущого міста буде величезним політичним ляпасом для всієї Москви. Тому замість відступу та уникнення фактичного оточення угруповання Росія, навпаки, збільшила кількість особового складу на правому березі Херсонської області.

Через це у пастці опинилися деякі «елітні» підрозділи загарбницької армії, чимала кількість бойовиків так званих ДНР та ЛНР, а також багато мобілізованих на Донбасі цивільних.

Офіцери гарантували особовому складу, що в разі чого до них прибуватиме підкріплення, що штаби ніколи не допустять зриву постачання всього необхідного. При цьому командування цілком розуміло, що ніякого нормального забезпечення у війська не буде.

Натомість Путін вирішив утримати свої політичні здобутки за будь-яку ціну, суворо заборонивши командуванню дозволяти терористичним військам відступати з позицій для збереження свого життя.

Усі ці чинники призвели до того, що в перші ж дні контрнаступу чимале угрупування зведеного окупаційного війська опинилося в безвихідній ситуації. Застосовувати тактику вогневого валу загарбники не деяких ділянках фронту не могли через брак боєприпасів. Спроби привезти нові снаряди не призвели ні до чого, окрім знищення колон із вантажем.

Як і можна було спрогнозувати, разом із БК в окупантів та терористичних військ достатньо швидко почали закінчуватися їжа та вода. Через це у певних підрозділах почалися бунти.

ЗАГАРБНИКИ ПАНІКУЮТЬ І ПРОЩАЮТЬСЯ З РОДИНАМИ

Фактично весь задум російського командування щодо оборони правобережжя Херсонщини полягав у тому, аби перекинути під обласний центр більше людей та змусити їх відчайдушно боротися за своє життя. Через постійне накачування пропагандистськими наративами на деяких позиціях загарбники та бойовики подекуди б'ються до останнього, як загнані в кут звірі.

Терористи так званих ДНР та ЛНР, а також мобілізовані на Донбасі здебільшого втратили бойовий дух та почали вимагати від керівництва, аби їх у якийсь спосіб переправили на інший берег Дніпра. Російським офіцерам гасити такі бунти стає дедалі важче.

Що ж стосується строковиків та контрактників ЗС Росії, то вони також не відчувають піднесеного настрою від власних перспектив. Деякі окупанти телефонують рідним і пояснюють їм, що додому вони вже не повернуться.

ТЕРОРИСТАМИ З ДОНБАСУ ЗАТИКАЮТЬ ДІРКИ

Утім, попри те, що ситуація на Херсонщині є не дуже позитивною для всього зведеного загарбницького війська, в окупантів все одно квітне дідівщина. Навіть у фактичному оточенні російські військові продовжують ставитися до жителів Донбасу як до людей другого сорту. У випадку прориву позицій, ворожі десантники змушують бойовиків ОРДЛО залишатися і прикривати власний відхід.

Крім того, мобілізованих, які бунтують, бо не хочуть брати участь у бойових діях, під страхом смерті женуть на передову загородзагони кадирівців. При цьому перед роздачею магазинів із патронами мобілізованим забороняють здаватися в полон.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів