За випалювання очерету – кримінальна відповідальність або штраф до 8500 гривень

Автор: Ганна ВОРЖАКОВА 06 Квитня 2018 11:28

1 квітня не до сміху було вогнеборцям Херсонщини – їм доводилося виїжджати за викликом вісім разів, повідомляє прес-служба ГУ ДСНС в області

Зранку загорілося сміття в селищі Мирне Каланчацького району. О 10:00 надійшов дзвінок про займання очерету на відкритій території Херсонського лісництва. Буквально через кілька хвилин довелося гасити залишки очерету та сміття в Корабельному районі Херсона. 1 квітня протягом дня гасили пожежі на відкритих територіях і вогнеборці Голопристанського, Скадовського та Олешківського районів. Вогнем було знищено 1,4 гектара рослинності.

А в останній березневий день, що видався досить теплим і сонячним, на території області горіли суха трава та очерет в Олешківському, Голопристанському районах та Херсоні.

Пожежні бідкаються вже сьогодні: це лише початок сезону пожеж на відкритих територіях. Адже коли закипить робота на присадибних ділянках, в садах і на полях, з’являться відпочиваючі «на природі», подібних займань стане набагато більше. А виникають пожежі в екосистемах виключно через діяльність людей: одні не дотримуються правил пожежної безпеки при впорядкуванні територій чи прогулянок у лісі, інші навмисне випалюють суху траву та очерет. Причому мало хто замислюється, що вогонь може завдати значні матеріальні та екологічні збитки. У степах і лісах гинуть тварини, для яких це середовище є домівкою.

Сьогодні основний тягар із ліквідації пожеж у екосистемах лягає на обласну службу ДСНС, констатують у відомстві. Пожежно-рятувальні підрозділи дислокуються в районних центрах, тож дальність виїзду до місця пожежі часто перевищує десятки кілометрів. Тому рятувальники наполегливо звертаються до мешканців: прибирайте сухостої та залишки трави біля садиб, не залишайте без нагляду розпалене багаття та не спалюйте навмисне траву та сміття.

До речі, за самовільне спалювання сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 до 340 гривень, на посадових осіб – від 850 до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій і об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою штраф від 340 до 680 гривень для громадян, від 1190 до 1700 гривень для посадовців. За спалювання відходів на території підприємств, установ, організацій штраф на посадових осіб – від 850 до 1700 гривень. Крім того, передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільгосппризначення. Винні особи караються штрафом від 5100 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів