З полону «вагнерівців» повернувся херсонець Валерій Синявський

З полону «вагнерівців» повернувся херсонець Валерій Синявський

Автор: Євген Веселов 27 Май 2023 14:40

25 травня Україна повернула з російського полону 106 громадян. Серед них – херсонець Валерій Синявський. Про це повідомила його донька Кристина у Facebook.

Друзі та родичі втратили зв'язок з Валерієм 22 лютого 2023 року. У складі Збройних cил він боронив Україну під Бахмутом.

Як розповів друг Валерія – Максим Негров, більше 3 місяців Синявський перебував у полоні у «вагнерівців». 22 лютого група військовослужбовців, виконуючи бойове завдання в районі міста Бахмут потрапила в полон…


Валерій Синявський (праворуч) та Максим Негров

«Увесь цей час тривала робота по його пошуку та звільненню, але було прийнято рішення тримати інформаційну тишу.  Родина Валерія мужньо трималась і ні на хвилину на залишала надій на його повернення! Що вони пережили, можемо тільки здогадуватись!

Але всі ми дочекались!

Що пережив Валерій – за бажанням із часом розповість сам….

Але! Це людина зі сталевим характером! І наскільки мені відомо від інших хлопців, навіть у полоні він допомагав іншим, ділився їжею та підтримував бойовий дух!

Додатково хочу висловити слова вдячності всім, хто дотичний до визволення Валерія!
Валера, до цього ти був Блондином, але тепер ти Сталевий!»
– повідомив Максим Негров.

Згодом своє відеозвернення у соцмережі розмістив й сам Валерій, який подякував усім за підтримку, висловив слова вдячності причетним до визволення його з полону.

Наразі Валерій знаходиться на реабілітації в одному з військових шпиталів, де йому надають психологічну та медичну допомогу. Вважає, що лікування триватиме декілька тижнів, і чекає на перукаря, який поверне йому зовнішній вигляд, що був у мирні часи. Після реабілітації Синявський планує відпустку.

Як повідомив Координаційний штаб з повернення полонених, у результаті обміну 25 травня додому повертаються 8 офіцерів та 98 військовослужбовців рядового та сержантського складу. Також репатрійовано три тіла: двох іноземців та українки.

Усі врятовані Захисники захищали нашу землю на Бахмутському напрямку, 68 з визволених воїнів раніше вважалися зниклими безвісти.

Серед звільнених військовослужбовців 98 належать до Збройних сил України: з них, зокрема, 21 представник територіальної оборони. Також додому повернулися семеро прикордонників та один військовослужбовець Державної спеціальної служби транспорту. Щонайменше 7 врятованих Оборонців мають різноманітні травми: кульові та осколкові поранення, опіки та переломи, загострені хронічні захворювання. Найстаршому зі звільнених військовослужбовців вже виповнилося 59 років, наймолодшому – 21 рік.

Загалом у результаті обмінів повернуто додому вже 2430 людей. Серед них 139 цивільних.

На головній світлині: Україна повернула з російського полону 106 військовополонених, 25 травня 2023 р. Фото: Мінреінтеграції

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів