Яке покарання отримав чоловік, який навесні обіцяв людям евакуацію з Херсона, а сам зник з грошима
Фото ілюстративне

Яке покарання отримав чоловік, який навесні обіцяв людям евакуацію з Херсона, а сам зник з грошима

Автор: Марина Поліщук 31 Янв. 2023 09:00

Жителя міста Кропивницький суд нещодавно визнав винним у шахрайстві. Навесні минулого року він свідомо виманював гроші в херсонців, обіцяючи перевезти їх з окупованого міста. Натомість брав передоплату й зникав. Насправді таких історій є сотні – багато хто спокусився можливістю легкої наживи, закривши очі на людське горе.

Кропивничанин ошукав жінку, яка хотіла евакуюватися з Херсона разом із родиною. Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень, інформує «Златопіль».

17 квітня 2022 року чоловік знайшов оголошення херсонки про бажання евакуюватися з Херсона та розпочав переписку з нею в месенджері Telegram. Саме там, а також у Viber тоді створювалися численні групи, де охочі виїхати просили про допомогу, а ласі до чужих грошей шахраї користувалися цим.

Під час переписки чоловік запропонував херсонці свої послуги з евакуації з окупованого Херсона до міста Кривий Ріг. Але попередив, що обов`язковою умовою поїздки є попередня передоплата.

У результаті жінка добровільно перерахувала 4000 гривень на рахунок шахрая. Звичайно ж, отримавши гроші, він одразу зник.

Під час судового засідання обвинувачений визнав свою вину. Свій вчинок він пояснив тим, що у квітні 2022 року в нього не було грошей, влаштуватися на роботу він не міг, тому розмістив у месенджерах оголошення про надання послуг перевізника з метою отримати кошти обманним шляхом.

Суд визнав чоловіка винним і в якості покарання призначив випробувальний строк на три роки.

Загалом минулої весни на Херсонщині на темі евакуації шахраї організували цілий бізнес. За виїзд з окупованої території вимагали тисячі гривень або доларів. Ось, приміром, історія Оксани – жительки міста Таврійск, яке й досі перебуває під окупацією. Навесні вона протягом тижня намагалася виїхати разом із мамою та трирічною донькою на підконтрольну територію, але їм це не вдавалося.

Оксана знайшла групу, де розміщували оголошення про можливість виїхати на підконтрольну територію. За дорогу до Миколаєва перевізники просили 7 тисяч гривень з людини. 

«Я зателефонувала за номером, дуже просила зайняти нам два місця й дитина на руках. Чоловік, він Колею назвався, сказав, що в нього вже є попутники і що я не встигла. Я почала плакати, говорю, що мамі потрібен інсулін, що це питання життя та смерті»,згадувала дівчина.

Тоді «водій» погодився перевезти Оксану, але лише за умови, якщо вона відправить передоплату в повному обсязі. Дівчина переказала на його картку 14 тисяч гривень і після того водій перестав виходити на зв'язок.

Подібних випадків – сотні. На жаль, більшість шахраїв, скоріш за все, так і залишаться непокараними. Або ж, як у випадку із жителем Кропивницького, отримають умовні терміни... 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів