Як зателефонувати людям у тимчасово окупованому Херсоні без інтернету

Як зателефонувати людям у тимчасово окупованому Херсоні без інтернету

Автор: Євген Веселов 24 Октября 2022 13:13

22 жовтня ввечері окупанти вимкнули кабельний Інтернет. Норма, Укрком, Скайнет та інші провайдери були відрублені від Інтернету, що йшов через Кримську Міранду. Як зараз звязатися з близькими та родичами, розповідає експерт Юрій Антощук.

«Російський стільниковий (чи його подоба) зв'язок +7990 все ще працює, хоч і з перебоями. Місцями швидкість окупаційного Інтернету у Херсоні через +7 доходить/падає до 15Кб/с. Працює хвилями. Але сам зв'язок ще є.


Але можливість зв'язатися з рідними все ж є. Всіма забутий Skype неочікувано приходить на допомогу у цьому.


Встановлюємо Skype на телефон і входимо в аккаунт (створюємо, якщо треба), надаємо доступ до телефонної книги своєї та дозволяємо робити дзвінки, переходимо у розділ "Виклики", поповнюємо рахунок на 160 грн. Далі у Контактах (в Скайпі) обираєте людину, кому хочете зателефонувати на номер +7990, і телефонуєте через Скайп.


Дзвінки на +7990 тарифікуються 0,086 Є/хвилину (навіть дешевше ніж на українські номери). Якість зв'язку нормальна, все працює добре», - радить Юрій Антощук.

До речі, таке тотальне вимкнення провідного Інтернету взагалі занурює херсонців у пітьму незнання, що відбувається в Україні. Рівень пропаганди та залякування людей підвищуєтья: окрім постійних смс про виїзд, листівки і буклети, тепер навіть комунальні служби (наприклад, Херсонобленерго) розсилають повідомлення абонентам виїхати, а місцями по вулицях їздять авто з гучномовцями, скандуючи про екстрену "евакуацію" херсонців з міста.

«Самі розумієте стан мирного населення, коли з кожним днем інформаційний вакуум затягує все і всіх, паралельно, закриваються магазини, аптеки, лікарні, вимикають світло і воду.


Чи довго ще буде +7 зв'язок у Херсоні? Мабуть, поки там є мордорське угрупування на правому березі. Чи буде відновлений Інтернет по кабелю? Здається мені, що ні, адже окупанти забирають з Херсона навіть цілі пам'ятники та бюсти їхніх ідолів, тому чи треба їм витрачати ресурси на зв'язок для цивільних - питання відкрите», - коментує Антощук.

Збережіть інструкцію та поширите її серед знайомих.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів