Напад росії на Україну змусив мільйони українців покинути свої домівки і переїхати в інші регіони країни або взагалі за кордон. Для таких людей питання медичної допомоги дуже актуально.
Міністерство охорони здоров’я України надало роз’яснення як внутрішньо переміщеним особам в межах України звернутися до лікаря.
Головний принцип, який був закладений у медичну реформу ще до війни - «гроші ходять за пацієнтом» не змінився. Людина, яка була вимушена покинути свою домівку, може звернутися в будь-яку лікарню, яка має договір з Національною службою здоров’я України. На сьогоднішній день майже всі державні або комунальні медичні заклади, мають такий договір.
Наявність декларації із фахівцями цієї лікарні, як стверджує МОЗ України, не обов’язкова. Хоча процес заключення нової декларації багато часу також не займе. При собі треба мати паспорт, ідентифікаційний код і довідку внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Хочемо нагадати, що можна заключати декларацію з лікарем декілька разів. Наприклад, заключили декларацію з лікарем перебуваючи у Запоріжжі, а потім переїхали до Черкас - у цьому випадку також можете заключити нову декларацію із місцевим сімейним лікарем. В такому разі нова декларація автоматично скасовує попередню.
Фахівці Міністерства охорони здоров’я пояснюють, що внутрішньо переміщенні особи можуть отримати у сімейного лікаря:
- динамічне спостереження за станом здоров'я,
- діагностику та лікування захворювань,
- базові тести та аналізи,
- направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження,
- паліативну допомогу (для хворих із важкими та невиліковними хворобами),
- рецепти за програмою «Доступні ліки» та інсулін (якщо це повторний рецепт),
- щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.
Нагадуємо, що лікарні повинні надавати зазначену медичну допомогу безкоштовно, адже Програма медичних гарантій-2022 продовжує діяти, 38 пакетів медичних гарантій, серед яких — лікування інсульту та інфаркту, дослідження для раннього виявлення онкології, медична допомога породіллям, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та ін. - продовжують працювати і під час воєнного стану.
Програма “Доступні ліки” також продовжує діяти. Як і раніше, пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою. Детальніше про дію програми в умовах військового часу – за цим посиланням.
Також для внутрішньо переміщених осіб передбачили можливість продовжувати щеплення, якщо планова вакцинація була пропущена. Для цього достатньо звернутися до свого сімейного лікаря або до сімейного лікаря найближчої лікарні.
Тэги: