Як важко отримати аліменти! І не тільки з вини чоловіка

Автор: Альона ГРЕБЕНЮК 11 Апр. 2018 12:07

«Чи не кожного дня в теленовинах показують, як держава взялась допомагати жінкам отримати аліменти на дітей від чоловіків-боржників, – написала до редакції Надія з Олешківського району

- Одна на практиці жінкам треба ой як побігати, щоб довести справу з отримання аліментів до логічного кінця. Виконавцям, можна сказати, треба принести документи на блюдечку, й то вони ще подумають, працювати чи ні. Мій колишній чоловік, який працював на державній службі в Олешківському районі, що підпорядкована Києву, два роки тому втратив роботу. До цього він справно платив аліменти на дитину. А після скорочення давав гроші не регулярно, а тільки якщо я подзвоню до нього та скажу, що треба дитині купити ту чи іншу необхідну річ. Із того часу він офіційно ніде не працює. Я звернулася у виконавчу службу в Києві, де знаходилися документи по аліментах. Але мені сказали, що справу передали виконавцям Олешківського району, так як чоловік звільнений. Я – туди. Але спеціаліст запевнив, що ніякі документи з Києва не пересилали. Я знову письмово звернулася в київський відділ виконавців. Мені надійшла відповідь, що мій виконавчий документ за 2011 рік утратили, тому ця столична служба самостійно звернеться до суду в Олешках, щоб отримати копію. Чекати довелося довго. До суду ніякого запиту не прийшло. Тоді я з допомогою нотаріуса звернулася до суду із запитом про видачу дубліката рішення про призначення аліментів мені, таку ж копію надіслали до Києва. Нарешті я отримала дублікат. Суд 26 грудня 2017 року направив такий же документ до Києва. Але це якийсь бермудський трикутник – донині Київ не отримав документ і не передав олешківським виконавцям! Я сто разів телефонувала до київських виконавців – ніхто не бере слухавку! Їздила до олешківських – розводять руками. Мій дублікат вони до уваги прийняти не можуть, їм потрібен виключно з Києва. Тим часом мені запропонували написати заяву на арешт автомобілів чоловіка як неплатника аліментів. Який мені з того зиск? За два роки, що чоловік не працював офіційно, накопичилася заборгованість зі сплати алі-ментів 22 тисячі гривень. І борг росте, бо десь літають мої документи! Де ж та відповідальна допомога держслужбовців?!»

Цей лист нашої читачки ми передали до Головного територіального управління юстиції в Херсонській області. Попередньо в прес-службі нам відповіли: що стосується майна боржника, то після арешту неру-хомість, автомобілі та інші речі виставляють на продаж. Завдяки продажу майна компенсують суму за несплачені аліменти. Однак як показує практика, боржник не допускає розпродажу його машин, квартир, техніки тощо, а бігом вирішує проблему, добровільно погашаючи борг із аліментів.

Також у прес-службі облюстиції запевнили, що звернення нашої читачки передали в Київ. Там кажуть, що документів із суду не отримували. Матері обіцяють допомогти.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів