Як у Присиваській громаді колоборанти організували освітній процес

Як у Присиваській громаді колоборанти організували освітній процес

Автор: Євген Веселов 05 Декабря 2022 14:07

Присиваська громада Каховського району, що на адмінмежі із Кримом, ще досі знаходиться під контролем російських військ. Окупаційна адміністрація намагається залучити до співпраці мешканців, у тому числі серед освітян. На жаль, деякі з них погоджуються і зраджують Україну.

Так, експерт Сергій Данилов розказує про деякі такі факти:

«Листи з окупації, розповідь самовидця.
Ситуація у Григорівці Присиваської громади ятрить душу і розриває серце! Тим сволотам там все ж таки вдалось запустити школу. Для цього назбирали "учителів", де тільки могли.

Так, фізрук - якийсь там майстер спорту з Красноперекопська. Фізику, інформатику викладає за сумісництвом завуч і класний керівник - наш колишній випускник Іван Янович, який після закінчення школи навчався у Кримському сільхозі, там же, в Криму, весь цей час і проживав. Є дуже ярим прихильником усього руського, про це не раз робив відео на ютуб каналі. Правда, він родич нашого голови - Кліщевського.

Колишній начальник відділу освіти Присиваської сільської ради - Євгеній Корнієнко - викладає географію та наставник учнів 5 класу. Грабовецька Ірина Василівна, єдина учителька нашої школи, що пішла на співпрацю, вчить тепер у дві зміни: третій та четвертий класи. І щиро переконує батьків, що тепер уже, дійсно, заживемо по-новому. Ще одна зі Строганівської ЗОШ нашої громади - математичка Світлана Валентинівна ( прізвища точно не знаю, здається Гаврилюк). Інші з Першокостянтинівського закладу Чаплинської ТГ. Дітей до Григорівки возять з Павлівки, Строганівки, (з Іванівки нема поки що жодної дитини) нашої громади та Першоконстантинівки.

Усього назбирали 105 учнів. Наших десятикласників та одинадцятикласників навчають в одному класі за їхньою програмою. Оцінювання п'ятибальне. Підручники видали дітям російські. Уже почали робити перші пости про свою "діяльність" у соцмережах. Заклад очолює Кліщевська Аліна Юріївна. Заступник з господарчої частини - Янович Олена Іллівна, раніше жодного відношення до школи не мала. Що з цим робити, чи можна взагалі, якось завадити цим недоучителям ламати дитячу психіку та свідомість своїми ворожими наративами?

На фото, у ролі "лучшего класного руководителя" Іван Янович.

Та дівчинка одинадцятикласниця, турчанка, з сусіднього села Павлівки.

На іншому фото діти, 10 та 11 класів, але вчать їх в одному класі».


Під час знаходження Херсона і правобережжя Дніпра під тимчасовою окупацією на співпрацю із російською владою погодились деякі освітяни і також були фотографії на підтримку «руського міру». Чим це закінчилося ми знаємо – ті колоборанти, що залишилися, зараз мають справу з СБУ і перспективи у них не дуже радісні.

Тих ж з колоборантів, які змогли втекти разом і з загарбниками, також чекає сумна доля. Як повідомляє той же Сергій Данилов, російські окупанти беруть у заручники членів сім’ї таких зрадників, що б вони були більш слухняними:

«У Скадовську була викрадена і вивезена в Кабардино-Балкарію десятирічна донька гауляйтера Скадовська Олександра Віталіївна Хотієнко. Її матері погрожують позбавленням батьківських прав, якщо буде себе "неправильно вести"».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів