Як у Хмельницькому зустрічають евакуаційний потяг з Херсона (ФОТО)

Як у Хмельницькому зустрічають евакуаційний потяг з Херсона (ФОТО)
фото Поділля.news
Автор: Євген Веселов 17 Мар. 2023 15:29

Четвертий місяць на Хмельниччину прибувають потяги з півдня країни, якими з обстрілюваних ворогом міст, зокрема, з Херсону, прибувають українці, які шукають безпечного місця, аби жити.

Як і завжди, на вокзалі у Хмельницькому евакуйованих першими зустрічають надзвичайники та волонтери загону швидкого реагування Хмельницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України. На вокзалі діє пункт обігріву, де пасажири потягів можуть перевести подих, випити чогось гарячого, перекусити та поспілкуватися з тими, хто їх завжди вислухає та розрадить.

Про це розповідає сайт Поділля.news.

Кожен евакуаційний потяг – це кілька десятків українців, які, рятуючись від війни, везуть з собою найдорожче: найважливіше з нажитого майна, документи, тварин. А ще привозять із собою “історії з пекла”, якими діляться з рятувальниками. А ті, своєю чергою, виділяють з цих історій ті, що вражають їх найбільше та розповідають про них короткими репліками.

Щодня лотерея зі смертю! Ти не знаєш, куди та коли прилетить, – так сказала переселенка з Херсону, яка приїхала у Хмельницький.

Попри звільнення Херсона від російських окупантів, життя у місті все ще небезпечне, зокрема, через щоденні жорсткі обстріли.

«Я вперше у своєму житті бачив, як з неба падало полум’я», – так розповів один з пасажирів евакуаційного потяга рятувальникам про обстріл міста фосфорними снарядами, який вдалося побачити на власні очі.

На вокзалі з пасажирами евакуаційних потягів завжди працюють психологи, які, спілкуючись з людьми, намагаються підбадьорити їх та вселити віру у те, що все буде добре. Також людям допомагають зійти з потяга, адже не всі це можуть зробити самостійно, та дістатися до автобусів, які відвезуть їх до нового місця тимчасового проживання.

Як евакуюватися?

Як повідомляє Херсонська міська військова адміністрація, продовжується евакуація херсонців до більш безпечних регіонів.
Щодня безкоштовними автобусами з Херсона до Одеси через Миколаїв, для цього необхідно залишити заявку на «гарячу лінію» ХОВА:

  • тел. 0800330951 або 091 481 78 45;
  • Telegram: @khoda_help_bot.

Можна залишити заявку через Telegram-бот волонтерської організації Helping To Leave: @helpingtoleave_bot.

Ті, хто записався на автобус, отримають смс-повідомлення із часом та місцем виїзду.

З маломобільними людьми звʼязується оператор для уточнення деталей. Таких пасажирів евакуює волонтерська група на відповідному транспорті.

Потяг із Херсона до Хмельницького, який відправляється ЧЕРЕЗ ДЕНЬ по НЕПАРНИХ числах. Потяг відправляється о 14:27 із Херсонського залізничного вокзалу. Для реєстрації та посадки необхідно приїхати на вокзал заздалегідь – за 2-3 години до відправлення потягу, реєстрація розпочинається об 11:30.

Після прибуття до Хмельницького вас забезпечать житлом.

Приєднуйтеся до нас: