Як сьогодні живе окупована Каховщина
Жителі окупованих сіл Каховського району опинилися в складних обставинах. Села, розташовані далеко від міст, залишилися навіть без автобусного сполучення. У тих населених пунктах, що розташовані понад Дніпром, зазвичай живуть окупанти або стоять на блокпостах. Є такі села, особливо вглиб території району, куди навіть окупанти рідко заглядають. Люди змушені виживати самотужки, пише NovaKakhovka.City.
Торгівля. Місцеві магазини працюють не щодня, тому жителі запасаються продуктами на тривалий час. Якщо є потреба виїхати до аптеки чи на ринок і немає власного транспорту – винаймають машини.
Логістика. Селам, що розташовані ближче до міст, пощастило більше. Там є автобусне сполучення. Щоправда, вартість проїзду значно зросла, а от частота рейсів знизилася. Приміром, міжміський автобус Каховка – Любимівка, що до війни коштував 18 грн, а останній рейс був о 18-й годині, тепер коштує 40 грн (або рублів), а останній автобус відправляється о 14-й годині. Зменшилася і кількість самих транспортних засобів. Тепер на маршрут виходять не три автобуси, а один на годину.
Нагадаємо, жителям Каховки окупанти почали погрожувати адміністративною та кримінальною відповідальністю за використання гривні під час розрахунків.
Аптека у Любимівці не працює. Хоча ще влітку в ній можна було придбати ліки. Часто ліки продають «з рук», тому що багато спеціальних препаратів неможливо знайти у відкритому доступі.
У Каховці. Жителі окупованої Каховки (14 км від Нової Каховки), які через різні обставини залишилися вдома, теж мають транспортне сполучення по місту. «Кільцевий» автобус курсує, але частота рейсів його теж зменшився. Аптек у місті, звісно, більше. Але працюють не всі.
У лікарнях лишилися тільки лікарі-терапевти або сімейні лікарі. Якщо людина потребує оперативного втручання, то в Каховці ці послуги більше не надають. Радять їхати в Новотроїцьке чи Генічеськ.
Школи й дитячі садки не працюють. Більшість батьків намагаються не випускати дітей на вулицю після 14-ї години.
Ціни на продукти високі. Рятують тільки фермери з навколишніх сіл – овочі дешеві, бо немає вивозу.
Очевидці розповідають, що росіяни можуть зупинити чоловіків на вулиці, перевірити документи. Улюблене їхнє питання: «Чому не в армії?» або «Чому не воюєш?» Іноді ходять по будинках, перевіряють телефони та паспорти.
Загалом населення і сіл, і міст сильно скоротилося. Багато хто виїхав. А ті, що лишилися, намагаються зайвий раз не виходити з дому, бо комендантська година починається тоді, коли захочуть окупанти.
Тэги:
Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного
«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки