Як пройшов другий тур виборів мера в Херсоні

Автор: Підготувала Дарина ЛАПІНА 18 Ноября 2020 11:59

15 листопада пройшов другий тур місцевихвиборів міських голів. Херсон також визначився з вибором

ХЕРСОН ОБРАВ НОВОГО МЕРА

Увечері 16 листопада Херсонська міська територіальна виборча комісія оголосила офіційні результати виборів міського голови. Переміг Ігор Колихаєв – висуванець місцевого осередку політичної партії «Нам тут жити!», який набрав 63,59% голосів виборців, повідомляє сайт Громадянської мережі «ОПОРА» в Херсонській області. За Ігоря Колихаєва проголосували 34 125 виборців (63,59%), а за Володимира Сальдо(«Блок Володимира Сальдо») – 18 135 виборців (33,80%). 1399 бюлетенів визнано недійсними.

Та коли ж новий керманич міста зайде до свого кабінету та почне працювати? «Гривні» пояснив голова Херсонської облорганізації Комітету виборців України Дементій Бєлий. Із моменту офіційного оголошення результатів виборів (16 листопада) в новообраного мера є 20 днів на те, щоб написати заяву про відмову від мандата нардепа. Нагадаємо, Ігор Колихаєв у 2019 році був обраний нардепом-мажоритарником на 184-му Новокаховському виборчому окрузі. Після цього законом дається ще до 5 днів на офіційну реєстрацію мера міською ТВК. І вже після цього на сесії міськради новообраний мер отримує посвідчення та починає працювати. Всі ці максимальні строки передбачені законодавством. Але, на думку експерта, вся процедура «посвяти» нового мера й депутатів відбудеться значно раніше. Все через те, що на поряд-ку денному прийняття річного бюджету міста, який мають затвердити не пізніше кінця грудня цього року. А до дня голосування депутатам ще потрібен час, щоб вивчити питання та розглянути його на комісіях. У свою чергу, тепер ЦВК має оголосити про вибори народного депутата на 184-му окрузі. За прогнозом експерта, ці вибори відбудуться скоріш за все навесні – приблизно у березні.

ЯВКА В ХЕРСОНІ ТРАДИЦІЙНО НИЗЬКА

Лише чверть виборців прийшла на другий тур виборів міських голів в Україні 15 листопада. Як повідомляє сайт ЦВК, середня явка по Україні склала 24%. І розподілилася вона пропорційно – у першій половині дня, на 13:00, цей показник склав 11%, а вже під кінець голосування додалося ще 13% виборців. У Херсоні ситуація схожа, адже на другий тур виборів міського голови прийшло 20,89% громадян, а це – 53 362 виборці (при загальній кількості – 255 396 виборців), повідомляє сайт ЦВК. Цікаво, що більшість херсонців прийшли зробити свій вибір у другій половині дня, адже явка станом на 13:00 була 9,32%. Експерт ХОО КВУ Олександр Мошнягул зазначив, що хоч явка на другий тур й невелика, але вона майже така ж сама, як і в 2015 році в другому турі виборів херсонського мера. Як повідомляє на своїй сторінці ХОО КВУ, під час другого туру виборів міського голови Херсона у 2015 році явка становила 20,35%.

РОЗПУСТИЛИ ОБЛТВК...НЕЗАДОВГО ДО ВИБОРІВ

За декілька днів до другого туру виборів мера Херсона Центральна виборча комісія видала постанову, якою припини-ла повноваження Херсонської обласної територіальної виборчої комісії. Відповідна постанова є на сайті ЦВК. Вже наступного дня ЦВК сформувало новий склад Херсонської облТВК. Головою комісії став Денис Стороженко, представник політичної партії «Слуга народу». Нагадаємо, раніше головою Херсонської обласної ТВК був такий собі Тарас Бузак. Причиною такого рішення ЦВК стали скарги обласних організацій декількох політичних партій. Їх представники повідомили, що обласна ТВК не виконала рішення П’ятого апеляційного адмінсуду. Цим рішенням було визнано протиправною бездіяльність Херсонської облТВК щодо нездійснення повноважень Бехтерської сільської ТВК Скадовського району та Каховської міської ТВК Каховського району Херсонської області щодо встановлення підсумків голосування в межах частини територіальних виборчих округів No 3 і No 5, повідомляє сайт ЦВК.

Ще однією причиною розпуску Херсонської облТВК стало те, що комісія не виконувала своїх повноважень через відсутність кворуму, необхідного для прийняття рішень. При цьому будь-яких підтверджуючих документів поважності причин відсутності членів Херсонської обласної ТВК на її засіданні ЦВК надано не було.

НАВІЩО ЗАКОН, ЯКЩО У ШТАБІ ТАК СКАЗАЛИ?

За результатом спостереження КВУ, відсутні жодні підстави вважати результати голосування якимось чином спотвореними. Підрахунок голосів на тих дільницях, де знаходилися представники КВУ, пройшли без серйозних порушень. Таким чином, херсонці вільно та переконливо обрали нового мера, підсумовують на сторінці ХОО КВУ в соцмережі. Але не обійшлося без деяких неприємних нюансів. Ось що зазначив експерт ХОО КВУ Олександр Мошнягул на прес-конференції 16 листопада: «Керівники комісій не керуються законодавством. Це типова для всіх ситуація. Коли робиш зауваження, то більше половини кажуть – нам це не цікаво. Для них вагомі джерела інформації: досвід колег або сказали в штабі, як робити, чи сказали в територіальній комісії. Пояснюєш: от норма закону – не дивляться, відповідають –нам так сказали!». Проте, коли спостерігачі КВУ говорили про можливість виклику на дільниці поліції, всі спірні моменти швидко вирішувалися в межах закону. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів