Як працюють порти Одещини та чому порт у Миколаєві ще не задіяно для експорту зерна
Фото: РБК

Як працюють порти Одещини та чому порт у Миколаєві ще не задіяно для експорту зерна

Автор: Марина Поліщук 20 Августа 2022 08:00

Протягом серпня з великих морських портів Одеської області - Одеса, Чорноморськ та Південний – вийшли в море вже 25 торгівельних суден. Загалом на них було навантажено понад 600 тисяч тон вантажів - зерна та олії. Більше всього суден іде до Туреччини, пише traffic.od.ua. Нагадаємо, судноплавство «зерновим коридором» було відновлено 1 серпня.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що станом на 19 серпня з портів Одеської області вже вивезено більш як 630 тисяч тон зерна та олії - на 25 суднах. Під завантаженням стоїть 10 суден в усіх трьох портах, у Чорноморську більше всього. Ще 40 суден дали заявки на заходи в українські порти. За словами міністра, зараз іде робота по доведенню загальних обсягів експорту до 3-5 мільйонів тон на місяць.

А от Миколаївський порт поки що неможливо долучити до «зернової ініціативи». Нагадаємо, що на початку серпня про такі плани заявляв Олександр Кубраков.

Про те, що на сьогодні поки що немає можливості задіяти порт у Миколаєві для експорту української сільгосппродукції, повідомив у ефірі національного телемарафону заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков.

«Ми хочемо, щоб усі наші порти працювали, у тому числі в Миколаївському регіоні. Проте це, безумовно, залежить від військової ситуації. Наразі з погляду безпеки ми не можемо цього робити», – цитує його agravery.com.

При цьому Васьков акцентував, що технічно Миколаївський порт готовий здійснювати відвантаження - проблема полягає у відсутності безпекового фактору.

«Є певна руйнація інфраструктури, але не критична для агроекспорту. Якщо військова ситуація дозволятиме, ми вийдемо з ініціативою, яку, сподіваємося, підтримає ООН. Працювати технічно порт готовий», – підкреслив заступник міністра.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів