Як підтвердити стаж роботи, якщо документи втрачено: поради

Через війну багато українців втратили документи, які підтверджують стаж роботи. Особливо складно тим, хто працював на підприємствах у тимчасово окупованих регіонах. Що робити, якщо документи втрачено?

Детальніше про це розповідає Юридичний порадник ВПО.

Там пишуть, що у разі втрати документів і неможливості їх відновити через війну або окупацію, стаж роботи можна підтвердити показаннями свідків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Працювати не можна звільнити: чому ВПО не беруть на роботу

Для цього необхідно:

  • залучити не менше двох свідків, які працювали з вами на одному підприємстві або в одній системі;
  • Щоб свідки мали у наявності власні документи, які підтверджують їхній стаж роботи за той же період, про який вони свідчать щодо вас.

Чи потрібно для врахування показань свідків звертатися до суду?

Ні. Як пояснює Юридичний порадник ВПО, законодавством передбачений позасудовий порядок підтвердження стажу роботи показаннями свідків.

Опитування проводить працівник сервісного центру Пенсійного фонду України (далі – ПФУ).

Якщо свідок проживає в іншій області, ПФУ самостійно направляє запит до відповідного територіального органу ПФУ за місцем його проживання.

«Якщо у Вас зберігся зв’язок із колегами, з якими разом працювали на тому ж підприємстві в ті самі роки та можуть підтвердити свій стаж – рекомендуємо звернутися до них по допомогу. Їх участь може стати вирішальною у відновленні Вашого права на пенсію», – наголошують на сторінці Юридичного порадника ВПО.

У випадку, якщо контакти не збереглися, є декілька практичних способів пошуку свідків, які можуть підтвердити стаж роботи:

Зв’язок через соціальні мережі:

  • Facebook (через пошук за назвою підприємства або міста),
  • Viber/Telegram-групах ВПО,

У різних соціальних мережах / групах у месенджерах можна опублікувати допис, вказавши роки роботи та назву підприємства – це допоможе іншим Вас впізнати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонщина: як роботодавцям отримати компенсацію за працевлаштування ВПО

Пошук відомостей про контактну інформацію підприємства або уповноважених осіб в мережі Інтернет або інформаційних сервісах державних даних (наприклад https://opendatabot.ua/, https://youcontrol.com.ua/) – таким чином, є шанс знайти робочий номер телефону керівника/бухгалтера або уповноваженої особи підприємства, що можуть допомогти відшукати колег.

Фото: kadrovik.ua

Пов'язані записи

68‑річного жителя Херсонщини підозрюють у колабораціонізмі: незаконно очолив освітній заклад і залякував батьків

Жителю Херсонщини, 68-річному Олександру Бобіку, повідомлено про підозру в колабораційній діяльності. У 2022 році Бобік добровільно пішов на співпрацю з ворогом та очолив Бургунський ліцей в Бериславському районі. «За даними…

Подробиці
«Розбивали лід автоматами, ногами»: військовий – про складність операції на лівобережжі Херсонщини

Український військовий 39-ї окремої бригади берегової оборони з позивним Еліта на війні з 2017 року. У листопаді 2021 року він звільнився зі служби, а вже на початку повномасштабного вторгнення знову…

Подробиці