Як і де отримати безкоштовні медикаменти за програмою «Доступні ліки»

Як і де отримати безкоштовні медикаменти за програмою «Доступні ліки»

Автор: Марина Поліщук 24 Июня 2024 10:05

Понад 8 тисяч жителів Херсонщини у 2024 році отримали медикаменти проти серцево-судинних захворювань за програмою «Доступні ліки». Як отримати безоплатні ліки та медичні вироби та де знайти аптеку з «Доступними ліками»?

Від початку 2024 року електронні рецепти на отримання медикаментів за програмою «Доступні ліки» створили майже для 1,5 млн пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.

Зокрема, на Херсонщині 8 125 жителів, які мають серцево-судинні захворювання, отримали необхідні медикаменти за цією програмою.

Нині програма «Доступні ліки» включає 532 найменування ліків та медичних виробів, 229 із них – для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, зокрема для профілактики інфарктів та інсультів. Із них 48 пацієнти можуть отримати без доплати, 181 – з доплатою. 

ЯК ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНІ ЛІКИ ТА МЕДИЧНІ ВИРОБИ

Щоб почати отримувати ліки безоплатно або із частковою доплатою, потрібно:

1. Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.

Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. У рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).

2. Із рецептом можна звернутися до будь-якої аптеки, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Упізнати таку аптеку можна за наліпкою «Доступні ліки».

Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.

3. Покажіть рецепт працівнику аптеки. Він запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До поліклініки можна не йти: як отримати рецепт на «Доступні ліки» дистанційно

Знайти аптеку з «Доступними ліками» допоможе:

- дашборд НСЗУ із застосуванням фільтру «Херсонська область»,

- чат-бот «Спитай Гриця»: Telegram, Viber.

- контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

ДЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ СПИСОК ДОСТУПНИХ ЛІКІВ

Знайти ліки та медичні вироби, які підлягають реімбурсації за програмою «Доступні ліки», можна в наказі Міністерства охорони здоров’я № 279 «Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення станом на 12 лютого 2024 року».

Завантажте необхідний файл. У ньому ви знайдете повний перелік ліків або медвиробів, їхню міжнародну назву (тобто назву діючої речовини), торговельну назву ліків, найменування виробника, а також суму доплати за кожне дозування – нуль або ж певна сума.

Перевірити, які препарати входять у програму «Доступні ліки», можна за допомогою:

- сайту або застосунку «Ліки контроль»,

- чат-бота «Спитай Гриця».

До програми «Доступні ліки» включені ліки, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які використовують в усьому світі.

За матеріалами пресрелізу НСЗУ

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів