Як херсонцям оформити статус ВПО у Миколаєві: поради з власного досвіду

Як херсонцям оформити статус ВПО у Миколаєві: поради з власного досвіду

Автор: Євген Веселов 08 Грудня 2022 16:55

Війська рф кожен день обстрілюють Херсон та населенні пункти на деокупованих територіях на правому березі. Це змушує людей тимчасово покидати свої домівки. Ми вже писали, що багато хто евакуюється до сусіднього Миколаєва. І перше, що потрібно зробити після переїзду – зареєструватися як внутрішньо переміщена особа. Але тут є декілька нюансів…

Продовжуємо розповідати про переселенський досвід херсонки Оксани, яка пережила окупацію, але вимушена була тимчасово покинути Херсон через постійні обстріли.

«Я приїхала в Миколаїв 26 листопада. Наступного дня у застосунку «Дія» вирішила подати заявку на реєстрацію ВПО, - розповідає херсонка Оксана. - Нічого складного: в налаштуваннях потрібно оновити застосунок, в розділі «Послуги» натиснути на «Послуги для ВПО», а далі – на «Допомога для ВПО». Потім заповнити заяву, вказати своє нове місце перебування та підтвердити його натиснувши на геолокацію. Застосунок повідомив, що заява прийнята реєстратором та наразі в обробці. День в обробці, два, три… Я захвилювалась, що моя заява може так оброблятися тиждень або місяць. Тож вирішила звернутися в управління соцвиплат і компенсацій.

1 грудня зранку я приїхала на вулицю Миколаївська, 26. Там знаходиться управління соцзахисту Інгульського району міста.

Беріть до уваги: ви повинні писати заяву на реєстрацію ВПО в управлінні саме того району, де ви тимчасово проживаєте. В іншому випадку вас не приймуть і направлять у інший підрозділ соцзахисту. А це втрачені час, нерви та гроші на проїзд».

За словами Оксани, в черзі на реєстрацію людей багато, але рухається вона доволі швидко, тож не слід лякатися натовпу людей у коридорах управління – спеціалісти намагаються швидко приймати заяви. Але й тут є нюанс: тричі на день у Миколаєві вимикають світло на 2 години. В цей час реєстрація «завмирає». Тож за день можна не встигнути подати заявку.

- Мені пощастило, - згадує Оксана, - за дві години в мене прийняли заявку, а забрати її сказали через два дні. Але вже через годину спеціалістка управління зателефонувала та спитала: а ви ж зареєструвалися в «Дії», то чому ж прийшли реєструватися в управління? На що я розгублено відповіла, що в застосунку невідомо коли притягнеться реєстрація. Спеціалістка повідомила, що роздрукує мені мою заявку і забрати її я зможу вже наступного дня. А вже з цим папірцем та банківським рахунком я зможу в іншому кабінеті оформити виплату. Я, звичайно, нічого не має проти «Дії», гарний додаток, але мій досвід каже: можна було не витрачати час на реєстрацію в «Дії». До речі, 8 грудня в застосунку ще так і не притягнулася моя довідка про реєстрацію ВПО – вона все ще була у реєстратора в обробці…

Порада тим, хто буде реєструвати свій статус ВПО та розраховує на держвиплати – 2000 гривень на дорослого, 3000 – на дитину та особу з інвалідністю: якщо у вас є банківська картка Приватбанку, Ощадбанку, Сенс банку (колишній Альфа банк) чи будь-якого іншого та є відповідний застосунок банку (наприклад, «Приват24»), то йти до фінустанови за роздруківкою вашого рахунку не потрібно! Зайдіть у свій банківський додаток, натисніть на картку, знайдіть позначку «Налаштування» – в цьому розділі є пункт «Реквізити». Саме в ньому – усі вам потрібні дані: МФО банка, рахунок отримувача, а головне – IBAN. Акуратно занотуйте їх на папірець, зробіть ксерокопію паспорта та ідентифікаційного коду, візьміть й довідку про реєстрацію ВПО та займайте чергу у відповідний кабінет.

До речі, інколи допомога надходить на картку е-підтримка, якщо ви оформлювали її під час ковідних виплат.
У Миколаєві Управління соціальних виплат і компенсацій працюють з 08:00 до 16:00 години у будні.
Заводський район: вул. Морехідна, 9.
Інгульський район: вул. Миколаївська, 26.
Корабельний район: вул. Новобудівна, 1.
Центральний район: вул. Декабристів, 25.
Документи, потрібні для оформлення довідок і виплат:
- документ, що засвідчує особу, підтверджує громадянство України;
- документ, що засвідчує особу і підтверджує її спеціальний статус;
- індивідуальний податковий номер;
- свідоцтво про народження дитини.

Щодо строків отримання виплат. Як й будь-яка соціальна допомога від держави, ця теж проходить всі стадії перевірки та опрацювання. А це час. Тож розраховуйте на те, що кошти надійдуть у наступному місяці за місяцем звернення. Але й тут трапляються різні ситуації: хтось отримує гроші наступного місяця, а хтось чекає декілька. У останньому випадку радять звертатись з письмовими скаргами на адресу управління соцзахисту, цікавитись, чи пройшла ваша заявку обробку, телефонувати на гарячи лінії усіх міністерств, які відповідають за ВПО.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів