В’язнів херсонських тюрем окупанти вивезли до російських колоній

Автор: Євген Веселов 20 Ноября 2022 18:39

Під час втечі з Херсону у листопаді цього року російська окупаційна адміністрація вивезла до росії і в’язнів херсонських тюрем - повідомляє правозахисний проект “Гулагу нет”. Йдеться про те, що ув’язнених з міста вивезли на територію рф за тиждень до відступу.


Засновник проекту Володимир Осєчкін опублікував одне із звернень, яке надійшло на гарячу лінію: “Хочу повідомити, що відбувається в ВК-14 УФСВП Росії по Краснодарському краю. З суботи на неділю (5 - 6 листопада) привезли етап “ув’язнених”/полонених з Херсону.

Приймали етап у клубі. На ‘жорстокій прийомці’ був Хортік з управи і з ним — бійці штурмових віддіелень спецназу УФСВП, також у катуваннях брали участь начальник колонії Карпєйкін, заступник начальника по оперроботі Мітяєв, співробітники оперативного відділу та інспектори.


Роздягали українців до гола і змушували так сидіти натовпом і чекати. У клубі є кімната з телефонами та відеозв'язком. Там є і стаціонарна відеокамера спостереження (саме ці файли відеоархіву зараз намагаються видалити і сфальсифікувати службову документацію про те, що камеру було відключено через несправність). Саме в цю кімнату заводили та били. Є люди із запливлими очима та розтинами. Серед засуджених є хворі на туберкульоз і так званий турбо-ВІЛ.

Коли їх били, то крики про допомогу були чутні дуже сильно… З третього поверху засуджені кричали, щоб зупинили побиття, але співробітники закрили ворота клубу і продовжили побиття…


Тих, хто приїхав, розділили. Частина в етапці сидить (кого сильно побили), частину перевели в барак (тих кому менше дісталося) для них спеціально звільнили місце. Ті, що приїхали, навіть не знали куди їх привезли, вони тільки в таборі дізналися, де вони. Співробітники до них ставляться вкрай жорстоко”.


Інше джерело повідомило правозахисникам, що станом на 9 листопада до виправної колонії №14 у Краснодарі доправили 253 громадянина України. Крім того у проекта є інформація, що в’язнів з України привезли також до Волгоградської області — до ВК-26.


“Їх б’ють і знущаються над ними... Судячи зі слів співробітників конвою, понад 2 000 ув'язнених з України етаповані до нас у низку установ УІВ”, — цитують правозахисники звернення на пряму лінію проекту “Гулагу нет”.

Національна поліція України повідомляє, що поліцейські проводять слідчі дії у херсонському СІЗО.

Також оглядають прилеглу територію, аби максимально зафіксувати події та зібрати інформацію про військовослужбовців рф, які там перебували під час окупації міста.
Відпрацювання деокупованого Херсону триває. Щодня слідчі та криміналісти Національної поліції проводять комплекс слідчих дій на території спаленого слідчого ізолятора.
Зокрема встановлюють осіб, які перебували в СІЗО, а також окупантів, які здійснювали охоронювану діяльність на території установи під час окупації.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Небезпека у воді – витоки машинного мастила та детонація ворожих мін, знесених потоками

Що чекає Південь України після руйнування Каховського водосховища

Нова Каховка: вода піднімається швидкими темпами, окупанти тим часом поспіхом вивозять награбоване

Ядерний шантаж РФ, новий етап російської агресії – що кажуть експерти про підрив греблі Каховської ГЕС