Вуличний бій у Херсоні – постанова чи боротьба росіян за вплив?
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк

Вуличний бій у Херсоні – постанова чи боротьба росіян за вплив?

Автор: Євген Веселов 19 Сентября 2022 13:49

У суботу ввечері, 17 вересня, у центрі Херсона окупаційні війська влаштували стрілянину. Вуличні бої тривали близько двох годин. Звуки автоматних черг, вибухи гранат та пересування ворожої техніки здебільшого чули у центрі міста та на Таврійському. Як наслідок, були обірвані тролейбусні лінії, пошкоджені світлофори, кабелі інтернет зв’язку, розбита вітрини магазину «Карді», обстріляний кооперативний коледж.


Вранці 18 вересня Наталія Гуменюк, керівниця об’єднаного прес-центру Сил охорони та оборони “Південь", прокоментувала це так:


«Військові рф намагаються створити провокації такого типу, щоб зашкодити іміджу ЗСУ та привернути розуміння жителів Херсонщини в інший бік».


На користь цієї версії каже те, що на пропагандистському телеграм-каналі миттєво з’явилося відео, в якому російський «журналіст» без засобів індивідуального захисту – каски, бронежилету, а просто у футболці вів репортаж з проспекту Ушакова та розповідав про українську ДРГ, яку викрили та знищили росіяни. Він стояв на фоні БТР, який вів хаотичний вогонь в нікуди.
Іншу версію озвучив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк. Він повідомив, що в суботу, 17 вересня, у центрі Херсона відбулася масштабна стрілянина між найманцями приватної військової компанії, російськими зеками, військовими РФ, ФСБ та "кадирівцями".


Так, за словами Подоляка, те, що сталося в Херсоні, є ще одним проявом напруги, що наростає, між силовиками, найманцями, зеками і військовими РФ.


"Кількість "побутових конфліктів" збільшується. Сторони агресивно ділять награбоване перед втечею на тлі новин про наближення Збройних Сил України", - наголосив радник голови ОП.


Обидві версії мають право на існування, але їх ріднить те, що вони вказують на низький моральний дух окупаційний військ.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів