Впровадження окупаційною владою російського освітнього простору на тимчасово окупованих територіях півдня України – одне з важливих для них питань, бо це контроль за мізками людей. Чим ближче 1 вересня, тим сильніший тиск на батьків і вчителів, які живуть на окупованій території.
ОКУПАНТИ ПРОПОНУЮТЬ ВИЩУ ОСВІТУ, ЯКА НІКОМУ НЕ ПОТРІБНА
Наприклад, незважаючи на захоплення приміщень і матеріально-технічної бази херсонських ВНЗ, колаборанти на чолі із очільницею «департаменту освіти» окупаційної адміністрації Херсонської області Кузьміч зіштовхнулися з браком педагогічних кадрів і відвертим небажанням молоді Херсонщини вступати до цих фейкових «вищих» навчальних закладів.
Окупанти навіть пропонують вступати без іспитів, без документів, обіцяють безкоштовні гуртожитки та стипендію абсолютно всім. Але й це погано працює, бо більшість розуміє, що з «дипломом» фейкового університету працювати можна лише на Росії, бо весь світ не визнає ті папірці, які друкує ізольована та підсанкційна Росія.
Більше того, спираючись на досвід невизнаної ЛДНР, саме студенти стають першими кандидатами на мобілізацію. Їх відправляють воювати з українцями, зокрема й на Херсонщину.
Тож не варто ризикувати своїм майбутнім, а краще вступати до українських ВНЗ за спрощеною системою для абітурієнтів з окупованої території та вчитися дистанційно.
ДІТИ ШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗМОЖУТЬ ВЧИТИСЯ ДИСТАНЦІЙНО ЗА УКРАЇНСЬКОЮ ПРОГРАМОЮ
Схожа ситуація із загальною середньою освітою. Окупаційна влада заявила про створення, а по суті захоплення в усій Херсонській області лише 43 шкіл і дитячих садків, що є мізерним відсотком від кількості українських шкіл до війни – 424 школи. Проблема така ж сама: педагоги не хочуть працювати на загарбників, а батьки школярів не бачать сенсу в російській освіті, яка не дає жодного майбутнього для їхніх дітей.
Спочатку окупаційна влада тиснула на вчителів, погрожуючи їм і вчиняючи неймовірний тиск, але нічого путнього із цього не вийшло – як вище ми зазначили, лише декілька сотень зрадників вчителів-колаборантів із багатотисячної освітянської спільноти Херсонщини погодилися на співпрацю з окупантами.
Фактично визнавши свій провал у покріпаченні українських вчителів, окупаційна влада вирішила завезти на територію нашої області вчителів-гастарбайтерів з Росії. Таких «учителів» зваблюють високими зарплатами, у декілька разів вищими, чим в РФ, і пропонують безкоштовне житло, яке вони, звісно, відібрали в українців.
Але все одно залишається головна проблема – їм немає кого вчити. Батьки учнів масово відмовляються віддавати дітей до російських шкіл, розраховуючи продовжувати навчання за українською програмою дистанційно або взагалі плануючи виїзд.
Зараз триває реєстрація дітей з окупованої території та дітей, які виїхали, котрі бажають навчатися дистанційно за українською програмою, через освітній портал.
Як прокоментував ситуацію міський голова Скадовська Олександр Яковлев, у Скадовській громаді 1 вересня розпочне свою роботу в дистанційному режимі 6 закладів. Решта 5 шкіл підуть на простій.
«Учні із закладів, що не відкриваються, мають змогу навчатися в іншому закладі Скадовської громади. Таку ж змогу мають і учні інших громад, незалежно від місця свого перебування. Для цього їм потрібно заповнити гугл форму.
Ми дбаємо про конфіденційність і безпеку вашої особистої інформації, до інформації матимуть доступ лише освітяни, які знаходяться поза зоною окупації, діти і батьки з окупованої території можуть почувати себе в безпеці під час занять.
Працівники закладів, які залишаються на окупованій території, не будуть задіяні в освітньому процесі та будуть переведені в режим простою.
Працівники в окупації будуть отримувати заробітну плату в розмірі окладу, але не менше мінімальної з/п (6500 грн). Це стосується і технічного персоналу.
Звісно, це буде можливим при відповідній підтримці держави. На сьогодні свої зобов’язання держава виконує в повному обсязі. Усі виплати передбачені у бюджеті на 2022 рік будуть профінансовані.
Працівники, які виїхали, зможуть працювати в своїх закладах, або тимчасово влаштуватися на вакантні місця в тих закладах які розпочнуть свою роботу.
Також в цьому році процес дистанційної освіти буде відбуватися на повністю новому програмному забезпеченні. В цьому нам допомогла львівська ІТ компанія Lionwood.Software. Вони розробили платформу «Навчання і Технологіі». Портал «Твоя цифрова освіта» дає можливості вести електронні журнали, контролювати успішність та відвідування учнями занять, забезпечує якісну комунікацію школа - вчитель - учень - батьки, має власну відеоплатформу для онлайн занять та багато інших цікавинок, які зроблять процес дистанційної освіти більш зручним та доступним. Все що стосується шкільної освіти - буде на одній платформі. Освітній процес буде включати питання анонімності та максимального захисту персональних даних.
Зараз триває процес набору учнів до закладів освіти Скадовської громади.
Не можна робити перерви, дайте можливість вашій дитині отримати українську освіту, яку визнає весь світ.
І коли Скадовськ буде звільнено, діти зможуть продовжити навчання вже в очній формі».
Аналогічна ситуація і в інших громадах Херсонщини. У Херсоні триває реєстрація - подання електронних заяв батьками до шкіл. Після 21 серпня органи освіти будуть створювати мережу та формувати паралелі класів, виходячи із вчителів, які знаходяться на підконтрольній території та хочуть працювати, а також кількості заявок дітей.
ГРОШІ ЗА ДІТЕЙ
За притаманною росіянам системою «кнута й пряника» окупанти вирішили заманити батьків учнів грошима. Так, на початку серпня з’явилася інформація про те, що на тимчасово окупованих територіях Херсонської області росіяни мотивують приводити дітей навчатися за російськими програмами у фейкових школах, за це батьки отримуватимуть винагороду в рублях.
За неофіційною інформацією, таким батькам школярів пропонують по 4 тисячі в місяць за одну дитину.
Звичайно, є певна категорія батьків, яким байдуже, за якою програмою буде вчитися їхня дитина. Лише б дома не сиділа. Тим більше, що й гроші дають за дітей.
Але, вочевидь, продати своїх дітей у нове кріпацтво до Росії охочих виявилося небагато, і тоді окупаційна влада перейшла до «кнута». Росіяни почали чинити тиск на батьків, які не віддають своїх дітей на навчання в захоплених школах.
Як передає Центр інформаційного спротиву, росіяни погрожують виселити родини, які не погоджуються на навчання своїх дітей в російських школах. Майно при цьому обіцяють конфіскувати. Для попередження всі батьки, які не подадуть заяви про навчання своїх дітей до «шкіл» будуть оштрафовані на 148 тис. рублів.
Вихід, на жаль, із цієї ситуації один – виїжджати на підконтрольну вільну територію України й чекати на звільнення Збройними силами України.
Тэги: