Ворог штурмує Україну дронами-камікадзе: які міста під загрозою, як розпізнати й що робити під час атаки

Ворог штурмує Україну дронами-камікадзе: які міста під загрозою, як розпізнати й що робити під час атаки

Автор: Марина Поліщук 26 Вересня 2022 09:00

23 вересня російські окупанти вперше атакували Одесу іранськими дронами-камікадзе «Шахід-136». У результаті удару двоє людей загинули, стільки ж отримали поранення, є руйнування. Відтоді щодня ворог атакує цими дронами тилові міста Одесу, Дніпро, Миколаїв та області. Як поводитися в разі атаки дронами-камікадзе? Які міста вони здатні атакувати? Яка зброя ефективна проти них?

Отже, ці безпілотники такі ж небезпечні, як і ракети. І потрібно слідувати в укриття, а не знімати літальні апарати на телефон, як це масово зробили одесити.

Атаки регіонів у зоні досяжності

Дрони-камікадзе є керованими та можуть змінювати маршрут під час атак. Про це в ефірі національного телемарафону повідомила речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк.

За її словами, ворог взяв на озброєння практику атак дронами-камікадзе, про що свідчить систематичність їх використання для атак регіонів України, які є в межах досяжності.


Іранські Shahed-136, ілюстративне фото з відкритих джерел

«Суха статистика крайніх бойових днів свідчить про те, що вони продовжують використовувати і ракетні атаки, а також почастішали випадки застосування дронів-камікадзе. Ці дрони мають обмеження по дальності дії, тому застосовуються по тих регіонах, де вони можуть сягнути. І їх тактико-технічні характеристики ще не вивчені, тому що є суперечливі дані про те, наскільки далеко вони можуть направлені. Зараз це вивчається, і я думаю, що ми найближчим часом повідомимо та зорієнтуємо. Наразі, поки що ми знаємо, що це гучний двигун, який сповіщає про наближення такої атаки, і це вже сигнал для того, щоб вжити заходів до переходу в укриття», – цитує Наталію Гуменюк «УНН».


Уламок збитого іранського дрона-камікадзе Shahed-136, які в Росії використовують під назвою «Герань-2»

За словами Наталії Гуменюк, ворог атакує одразу кількома дронами. Він дотримується такої тактики: коли один безпілотник знищать, роботу виконає інший.

Технічні характеристики дрона-камікадзе

Детальніше про самі дрони в ефірі «Українського радіо» розповів Олег Катков, головний редактор програм інформаційно-консалтингової компанії Defense Express.

За його словами, дрон Shahed-136 має злітну вагу близько 200 кг, вага бойової частини може становити 15-20 кг. Бойова частина – осколково-фугасна, дальність польоту – максимум 100 кілометрів. Це дає можливість бити вглиб території України, але не на 2 тисячі км, як заявлено.


Дрони запускаються з пускової стійки групами від 5 одиниць. Пускова установка Shahed-136 замаскована під самоскид. Фото: стопкадр з відео Iran's Military Achievements Media/Twitter Daily World 24

«Виглядає у повітрі, як літаюча праска. Видає характерний шум завдяки цивільному двигуну від мопеда з потужністю 50 кінських сил. Дрон зібраний із цивільних компонентів, крім бойової частини. Собівартість його низька, саме тому такі дрони може виготовляти така країна як Іран, що перебуває багато років під санкціями. І цілком реалістичною є передача технологій виготовлення до РФ», – розповів експерт.

Як розпізнати дрон-камікадзе та що робити?

Перш за все, військові просять не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та слідувати в укриття. При наближенні дрона-камікадзе, як правило, у повітрі чутно роботу його двигуна. Звук схожий на двигун мопеда чи бензопили. Характерною візуальною особливістю цього безпілотника в повітрі є його трикутна форма, що робить його схожим на праску.

«Якщо почули характерний звук, подбайте про безпеку. Не нехтуйте сигналом повітряної тривоги. Для звичайної людини єдиний правильний алгоритм дій – знайти надійне укриття. Оскільки у дрона не дуже велика бойова частина, то навіть правило двох стін зможе врятувати з великою гарантією. Дрон може пошкодити будівлю. Але для розуміння: бойова частина ракети "Калібр" – 250 кг, а у цього дрона – 25 кг», – каже Олег Катков.

Новий виклик для оборони наших міст

Військові експерти зазначають, що задача, яку РФ покладає на дрони-камікадзе, – це терор населення регулярними ударами. На жаль, через низьку вартість цих безпілотників, такі удари цілком можуть стати систематичними та постійними.


Запуск іранського дрона Shahed-136, ілюстративне фото з відкритих джерел

Звісно, що Повітряні сили України цілком можуть збивати «Шахіди». І вже перехоплюють їх за допомогою зенітних ракетних комплексів і доволі ефективно. Але на їхнє знищення витрачаються зенітні ракети, які призначені для знищення літаків та крилатих ракет.

«Треба бути готовим, що іранські дрони будуть залітати не лише по Одесі та Миколаєву, а й по інших містах. Їх можуть запускати і з території Білорусі, і по Харкову, і по Києву. Нехтувати цією загрозою не варто, але є одна особливість. Дрон коштує умовно 20 тисяч доларів, водночас зенітна ракета в десятки разів дорожча, тож збивати ці дрони звичайними зенітними ракетами доволі витратно. Тому важливо збільшити кількість розрахунків з ПЗРК, гарматної артилерії. Про ці заходи знають у Генштабі Збройних сил України», – розповів Олег Катков.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів