«Росіяни втікали, а не планово виводили війська». Залужний оприлюднив відео, як ЗСУ звільняли Херсонщину

«Росіяни втікали, а не планово виводили війська». Залужний оприлюднив відео, як ЗСУ звільняли Херсонщину
Автор: Марина Поліщук 17 Мар. 2023 14:15

Як звільняли правобережну частину Херсонської області восени минулого року? Українське військове командування поступово відкриває карти, оприлюднюючи матеріали про роботу бійців Збройних сил України. Одним із таких відео 16 березня поділився Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

У ньому – про роль у звільненні Херсонщини та Херсона бійців 64-го окремого гарматного артилерійського дивізіону 406-ї Окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова, яка входить до Командування морської піхоти Військово-морських сил України.

Основна задача дивізіона – захист берега, портів. На початку війни бійці захищали Одесу – неодноразово відкривали вогонь по морських кораблях, які підходили на відстань до 15 км від берега. Потім дивізіон стояв на захисті Миколаєва, а наприкінці весни минулого року отримав завдання переїхати в селище Березнегувате на Миколаївщині для захисту механізованих підрозділів, які захоплювали плацдарм через річку Інгулець, яка давала змогу проводити наступ в Херсонському напрямку.

Військовослужбовці розповідають, що головна їхня задача була наступати, переміщуватися ближче до берега, взяти під вогневий контроль переправи.

«Наш дивізіон мав завдання знищити всю артилерію противника, яка вела вогонь по переправах. І ми цю задачу виконали – ми знищували артилерійські підрозділи», – розповідає у відео військовослужбовець Сергій.

«Результат артилерійської дуелі – з тими гарматами, з якими ми зайшли для виконання поставленої нам бойової задачі, із тим же особовим складом і гарматами ми вийшли. А ворог поніс дуже великі втрати», – додає боєць.

Зрештою бійці дивізіону, постійно знищивши велику кількість техніки та живої сили ворога й переміщуючись, дійшли до місцевості на Херсонщині за 6 кілометрів до Дніпра.

«Постійне масоване ураження сил та засобів ворога протягом весни й літа 2022 року дозволило виснажити угруповання російських військ і змусило їх відійти на лівий берег Дніпра», – написав генерал Залужний під відео.

«У результаті ми взяли переправи під вогневий контроль. Хто [з російських військових] міг плавати – попливли… По всьому березі була розкидана їхня форма. Вони втікали, а не планово виводили війська. Ми все робили для того, щоб їх  наздогнати. Наздогнати снарядом», – зазначає у відео військовослужбовець Сергій.

Він додає, що після Перемоги серед військових частин, які брали участь у звільненні Херсона, 64-й окремий гарматний артилерійський дивізіон буде в перших рядах.

На знімку: робота бійців артилерійського дивізіону. Фото: Facebook/406 ОАБР ім. генерал-хорунжого Олексія Алмазова КМП ВМС ЗС України

Приєднуйтеся до нас:

Чергове словоблуддя Сальдо. Зрадник заявив про побудову нового кварталу в Генічеську та відновлення роботи портів

Маестро знову на сцені, бо Герої – не вмирають. Пам’яті головного диригента Херсонської філармонії Юрія Керпатенка

«Будеш обслуговувати солдатів»: розповідь курсантки з Херсона, яку викрали й катували, щоб зняти в пропаганді

Битва за південь. Генштаб оприлюднив хронологію звільнення правобережної Херсонщини

Колаборанти Новоолександрівського ліцею Нижньосірогозької громади похизувалися «здобутками» на росТВ